آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,پامپئو

پامپئو: فشار بر ایران برای رسیدن به یک توافق جامع ادامه می‌یابد

وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی در توئیتر نوشت که فشار بر ایران تا زمانی که این کشور درباره یک توافق جامع مذاکره کند،‌ ادامه خواهد یافت. به گزارش فارس،‌ «مایک پامپئو»…


ترامپ در دیدار با رئیس‌جمهور ایتالیا: تحریم‌های اقتصادی علیه ایران کارساز بوده استاخبار,اخبار سیاست خارجی,ترامپ
رئیس‌جمهوری آمریکا با همتای ایتالیایی خود دیدار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا با «سرجیو ماتارلا»، همتای ایتالیایی خود دیدار کرد.

 

ترامپ در نشستی خبری در سخنانی بی‌اساس مدعی شد: «ایران در جهنم است. اقتصاد آن‌ها در حال فروپاشی است. تولید ناخالص داخلی آن‌ها پایین آمده است. تحریم‌های اقتصادی دارند کار می‌کند. ما به آن‌ها گفته‌ایم که می‌خواهیم مذاکره کنیم. اگر بخواهند مذاکره کنند، خیلی خوب است. اما اگر نخواهند هم مهم نیست.»

 

وی در ادامه گفت: «چند احمق می‌گویند که آمریکا باید بار دیگر در جنگ با سوریه وارد شود. این کار ما نیست. ما مامور پلیس نیستیم. جنگ‌های احمقانه باید متوقف شود.»  

 

ماتارلا نیز در این نشست خبری گفت: «از دعوت گرم شما ممنونم. از حرف‌های شما نیز ممنونم. درباره ایران و دیگر مسائل با یکدیگر حرف خواهیم زد. ایتالیا و آمریکا ارزش‌ها و فرهنگ مشترکی دارند. خوشحالم که در این لحظه اینجا هستم.»

 

وی در ادامه افزود: «از دیدار شما خوشحالم. دیدار ما نشانی از دوستی میان دو کشور است.»

 

ترامپ نیز گفت: «من دوستان ایتالیایی زیادی دارم. روابط ایتالیا و آمریکا بسیار خوب است. ما پیروزی‌های بسیاری در اختیار داریم. اگر اوضاع بهتر نشود ما از سازمان تجارت جهانی خارج می‌شویم. چین به‌خاطر سازمان تجارت جهانی دارد ثروتمند می‌شود. میلیاردها دلار از ما گرفته‌اند. سازمان تجارت جهانی نسبت به آمریکا بسیار ناعادلانه رفتار می‌کند.»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------