آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,پامپئو

پامپئو: فشار بر ایران برای رسیدن به یک توافق جامع ادامه می‌یابد

وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی در توئیتر نوشت که فشار بر ایران تا زمانی که این کشور درباره یک توافق جامع مذاکره کند،‌ ادامه خواهد یافت. به گزارش فارس،‌ «مایک پامپئو»…


روسیه ادعاها درباره استفاده از زیرساخت‌های ایران برای حمله سایبری را رد کرداخبار,اخبار سیاست خارجی
سفارت روسیه در انگلیس پنجشنبه ادعاهای مطرح‌شده در رسانه‌های غربی مبنی بر تلاش هکرهای روس برای موج‌سواری روی یک عملیات سایبری ایران و استفاده از آن به عنوان پوشش برای حمله به سازمان‌های دولتی در ده‌ها کشور را رد کرد.

به گزارش فارس، روسیه ادعاهای مطرح‌شده در رسانه‌های غربی مبنی بر تلاش هکرهای روس برای موج‌سواری روی یک عملیات سایبری ایران و استفاده از آن به عنوان پوشش برای حمله به سازمان‌های دولتی در ده‌ها کشور را رد کرده و آن را تفسیری «نامطلوب» از یک گزارش امنیتی توصیف کرده است. 

 

پیش از این رسانه‌های غربی به نقل از مقام‌های امنیتی انگلیس ادعا کرده‌اند یک گروه هکری به نام «Turla» طی ۱۸ ماه گذشته از ابزارها و زیرساخت‌های رایانه‌ای ایران برای نفوذ به سازمان‌هایی در دست‌کم ۲۰ کشور استفاده کرده است. 

 

سخنگوی سفارت روسیه در انگلیس روی وب‌سایت مربوط به این سفارتخانه نوشته است: «این گزارش‌ها، تفسیری نامطلوب از یک گزارش مختصر مرکز امنیت سایبری انگلیس و آژانس امنیت ملی آمریکا است.»

 

او در ادامه گفت: «سازمان‌های امنیتی خودشان هیچ اتهامی علیه روسیه و شهروندان روسیه مطرح نمی‌کنند.» این سخنگو در ادامه خاطرنشان کرد این گزارش در واقع به دنبال شکاف انداختن بین ایران و روسیه است. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------