آخرین اخبار سیاست خارجی


برجام ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

مذاکره اسرائیل با آمریکا برای طرح جایگزین برجام، در صورت بن بست در مذاکرات وین

مذاکره اسرائیل با آمریکا برای طرح جایگزین برجام، در صورت بن بست در مذاکرات وین آمریکا و اسرائیل هفته گذشته بر سر طرح جایگزین یا "طرح ب" برای مقابله با برنامه‌های اتمی…

اتحادیه اروپا: برای بازگشت برجام به مسیر صحیح، تلاش می‌کنیم/ مخالفت ایران با پیشنهاد بازگشت گام به گام به برجامدادگاه سیاست خارجی,اخبار سیاست خارجی,خبرهای سیاست خارجی
سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که این دفتر در حال انجام تلاش‌های دیپلماتیک فشرده برای بازگرداندن توافق هسته‌ای ایران به مسیر صحیح خود است.

به گزارش فارس، در حالی که جمهوری اسلامی ایران تاکنون از طرف‌های اروپایی توافق هسته‌ای فقط وعده‌های عملی‌نشده شنیده اما اتحادیه اروپا مدعی است «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی این سازمان برای احیای برجام تلاش می‌کند.

 

«پیتر استانو» سخنگوی دفتر سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (چهارشنبه) گفت اتحادیه اروپا و بورل در حال انجام تماس‌های معمول و فشرده با تمام طرف‌های مرتبط با توافق هسته‌ای هستند تا آن را به مسیر اصلی برگرداند.

 

خبرنگار نشریه وال‌استریت ژورنال مستقر در بروکسل، با نقل قول این خبر از استانو در صفحه توئیتر خود، اما تاکید کرد که سخنگوی بورل از ارائه جزئیات بیشتر درباره ماهیت تلاش‌های دیپلماتیک مذکور خودداری کرد.

 

مخالفت ایران با پیشنهاد بازگشت گام به گام به برجام

یک مقام ارشد امنیتی کشورمان به شبکه خبری «پرس تی وی» گفته که ایران با پیشنهاد بازگشت گام به گام به توافق هسته‌ای مخالف است و تهران تنها در صورتی به تعهدات برجامی خود کامل باز خواهد گشت که تحریم‌ها به صورت موثری برداشته شوند.

 
به گزارش تسنیم، این مقام امنیتی که خواسته هویتش افشاء نشود، تصریح کرد که دولت جدید آمریکا تحریم‌های دولتی قبلی را لغو نکرده است.

 

وی تاکید کرد که تنها راه بازگشت ایران به تعهدات برجامی خود این است که واشنگتن تمامی تحریم‌ها را بردارد.

 

این مقام امنیتی خاطر نشان کرد اگر تحریم‌ها برداشته نشوند، ایران اقدامات بیشتری را در آینده نزدیک اتخاذ خواهد کرد که فراتر از تعهدات تهران ذیل توافق هسته‌ای است.

 

وی افزود: ایران قبل از رفع تحریم ها هیچ مذاکره رسمی و غیر رسمی با آمریکا نخواهد داشت.

 

این مقام امنیتی گفتگو درباره موضوعاتی را که ارتباطی با موضوع هسته‌ای ایران ندارد، رد کرد و گفت: توانایی دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی و همچنین نقش منطقه‌ای آن هیچ ارتباطی با برجام ندارد.

 

ظریف: آمریکا برای بازگشت به برجام باید پیشقدم شود

محمد‌جواد ظریف وزیر امور خارجه با بیان اینکه ایران به کشورهای غربی بی‌اعتماد است که هیچ وقت برجام را به درستی اجرا نکردند، گفت:‌آمریکا خودش از برجام خارج شده و خودش نیز برای بازگشت به برجام باید پیشقدم شود. 

 

یک سال دولت ترامپ تایید می‌کرد که ما برجام را اجرا می‌کنیم و آژانس هم در آن مدت در پنج گزارش این مساله تایید کرد. 

 

مشکل اگر بی‌اعتمادی است، از بی‌اعتمادی ایران به کشورهای غربی است که هیچ وقت برجام را به درستی اجرا نکردند. 

 

این را ‌حل بکنند، بلافاصله همانطور که مقام معظم رهبری گفت ما خواهان اجرای برجام هستیم و آن را اجرا می‌کنیم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------