آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,ترامپ

ترامپ: ایرانی‌ها باید با ما صحبت کنند/ نیازی به جنگ نداریم

رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران ادعای تازه‌ای درباره ایران مطرح کرد. به گزارش فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران گفت…


دویچه وله؛ سفر هایکو ماس به تهران دستاوردی نداشت



اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

دویچه وله در گزارشی به بررسی سفر ماس به ایران پرداخت و این سفر را فاقد دستاورد مهم دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از  دویچه  وله، سفر ماس به ایران در حالی انجام شد که بنا به ادعای این شبکه خبری هیچ دستاوردی نداشته است.

 

در گزارش این رسانهـ آمده است که سفر ماس این حقیقت را آشکار کرده است که اروپا نقش مهمی در خاورمیانه ندارد. این در حالی است که ماس هم اعتراف کرد که با توجه به تلاش‌های اروپاییان برای اجرای تعهدات برجامی خود، نباید توقع زیادی از آنها داشته باشیم.

 

دویچه وله در ادامه نوشت: سفر ماس به ایران این موضوع را آشکار کرد تنها کمک آلمان به ایران در شرایط حاضر اجرایی شدن اینستکس است. این در حالی است که بسیاری از بانک‌ها برای انجام تبادلات مالی با ایران تحریم است و تا کنون موانع زیادی برای اجرایی شدن اینستکس وجود داشته است. 

 

مقام‌های کاخ سفید بارها از تمایل به مذاکره با ایران صحبت کردند در حالی که تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع می‌کنند. ایران در شرایط کنونی نمی‌تواند پیشنهاد مذاکره را بپذیرد. تا زمانی که تحریم‌ها علیه ایران وجود دارد، تهران به آسانی به میز مذاکره با آمریکا نمی‌رود.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------