آخرین اخبار سیاست خارجی

محمد اسلامی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

رئیس سازمان انرژی اتمی: تمام فوت کوزه گری هسته‌ای را یاد گرفته‌ایم/ اظهارات جدید باقری درباره برجام

محمد اسلامی جمعه شب در برنامه تلویزیونی صف اول، به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی، پیشرفت و توسعه انرژی هسته‌ای را نسبت به قبل از انقلاب تشریح کرد. به گزارش ایرنا، رییس…

رابرت مالی: اجرای تعهدات پادمانی توسط ایران امری ضروری است رابرت مالی,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با تکرار ادعاها علیه تهران گفت که اجرای تعهدات پادمانی ذیل معاهده ان پی تی توسط ایران، امری ضروری و فوری است. 

به گزارش مهر، رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت که اجرای تعهدات پادمانی تحت معاهده ان پی تی توسط ایران، امری ضروری و فوری است.

 

بر اساس این گزارش، رابرت مالی در صفحه توئیتر خود نوشت: از همکاران خود در هیأت آمریکا در سازمان‌های بین المللی مستقر در وین و شرکای تروئیکای اروپا به دلیل تلاش‌ها در کسب اکثریت قاطع برای قطعنامه روز گذشته آژانس در مورد ایران سپاسگزاریم.

 

وی با تکرار ادعاها درباره ایران، افزود: اجرای تعهدات پادمانی ذیل ان پی تی توسط ایران، امری ضروری و فوری است که به تعویق هم افتاده است.

 

این در حالی است که سه کشور اروپایی عضو برجام به همراه آمریکا روز جمعه با صدور بیانیه مشترکی از تصویب قطعنامه ضدایرانی در آژانس بین المللی انرژی اتمی استقبال کردند.

 

بر اساس این گزارش، در این بیانیه آمده است: ما دولت‌های فرانسه، آلمان، انگلیس و ایالات متحده از تصویب قطعنامه شورای حکام آژانس در مورد ایران استقبال می‌کنیم.

 

در این بیانیه ادعا شده است: این قطعنامه در واکنش به همکاری ناکافی ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد مسائل جدید و باقیمانده مربوط به تعهدات حقوقی ایران بر اساس توافقنامه پادمانی معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای (NPT) تصویب شد.

 

این بیانیه می‌افزاید: این دومین قطعنامه‌ای است که شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد این موضوعات در سال جاری به تصویب رساند. شورا با این اقدام پیام روشنی ارسال کرد مبنی بر اینکه ضروری و فوری است که ایران به تعهدات پادمانی خود تحت ان پی تی پایبند باشد و اقدامات مشخص شده را بدون تأخیر انجام دهد.

 

این بیانیه همچنین مدعی شد: ایران باید توضیحات فنی معتبری برای وجود ذرات اورانیوم شناسایی شده در سه مکان اعلام نشده ارائه کند و محل نگهداری مواد هسته‌ای مرتبط و یا تجهیزات آلوده را روشن کند. این قطعنامه حمایت تزلزل ناپذیر شورای امنیت از تلاش‌های طولانی مدت آژانس بین المللی انرژی اتمی با ایران برای حل و فصل این مسائل حیاتی را مورد تاکید قرار می‌دهد.

 

این بیانیه می‌افزاید: همانطور که روشن کرده ایم اگر ایران این کار را انجام دهد و مدیرکل بتواند گزارش دهد که مسائل باقیمانده پادمانی دیگر حل نشده نیستند، شورا می‌تواند بررسی خود درباره این موضوع را متوقف کند.

 

در این بیانیه ادعا شده است: ما امیدواریم که ایران از این فرصت برای همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی برای بستن این موضوعات باقیمانده استفاده کند تا هیچ اقدام دیگری در مورد این موضوعات ضروری نباشد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022