آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,تیم کین

سناتور آمریکایی: ترامپ به دلیل حسادت به اوباما از توافق هسته‌ای خارج شد

یک سناتور آمریکایی به درخواست معاون رئیس جمهور آمریکا از اروپا برای خروج از برجام واکنش نشان داد و خروج ترامپ از توافق هسته‌ای را احمقانه خواند. به گزارش ایسنا، تیم کین،…


سناتورها: فشار حداکثری علیه ایران در گرو قطع ارتباط تهران با سوئیفت است اخبار بین الملل ,خبرهای بین الملل ,
۱۶ سناتور آمریکایی از وزیر خزانه‌داری این کشور خواسته‌اند تمامی اقدامات لازم را برای قطع ارتباط ایران با سوئیفت انجام دهد. 

به گزارش تسنیم، 16 سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در نامه‌ای به وزیر خزانه‌داری این کشور خواستار استفاده واشنگتن از نفوذ خود برای قطع ارتباط ایران با «جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی» (سوئیفت) شده‌اند. 

 

سوئیفت ( SWIFT) یا « جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی» در ماه مه سال 1973 میلادی با هدف جایگزینی یک روش یکپارچه و استاندارد بین المللی برای تبادل مالی و حذف روشهای ارتباطی غیر استاندارد کاغذی راه‌اندازی شد. در حال حاضر بیش از 7000 مؤسسه در 197 کشور جهان عضو این انجمن هستند.

 

گروهی متشکل از 16 نماینده آمریکایی، نامه‌ای که «تد کروز»، سناتور جمهوری‌خواه ایالت تگزاس خطاب به «استیون منوچین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا نوشته را امضا کرده‌ و از وی خواسته‌اند «تمامی اقدامات لازم» را برای قطع ارتباط ایران با شبکه سوئیفت انجام دهد.

 

نگارندگان نوشته‌اند در صورتی که ایران کماکان ارتباطش با شبکه سوئیفت را حفظ کند دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا موفقیتی در اجرای کارزار فشار حداکثری علیه ایران به دست نخواهد آورد.

 

در این نامه آمده است: «کارزار فشار حداکثری دولت، در صورت حفظ ارتباط ایران با سوئیفت موفق نخواهد شد.»

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------