آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,توئیت‌های ترامپ

اعتراض اروپا به توئیت‌های ترامپ: از دامن‌زدن به تنش خودداری کنید

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک: پس از لفاظی ترامپ علیه ایران در یک پیام توئیتری، کمیسیون اروپا خواستار توقف اقدامات تحریک‌آمیز و تشدید تنش‌ها در خاورمیانه شد. پس از لفاظی…


مقام آمریکایی: برای اجرای اینستکس، ایران باید FATF را اجرایی کند اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , اینستکس
خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از یک مقام آمریکایی مدعی شد که شرط اجرایی شدن سازو کار اینستکس، اجرای قانون FATF در ایران است. 

به گزارش مهر به نقل از رویترز، یک مقام آمریکایی اعلام کرد که بعید است قدرتهای اروپایی بتوانند، به تعهد خود مبنی بر عدم ارتباط اینستکس و قانون FATF عمل کنند.

 

فرانسه، انگلیس و آلمان با راه اندازی سازوکاری با نام اینستکس، به دنبال ادامه روابط تجاری خود با ایران بودند.

 

رویترز نوشت که کشورهای اروپایی می‌خواهند اینستکس، مطابق با هنجارهای مالی قانونی تعیین شده توسط کارگروه ویژه اقدام مالی(FATF) باشد.

 

«سیگال مندلکر» معاون وزیر خزانه داری آمریکا در این خصوص گفت: اجرای این مسئله سخت خواهد بود؛ چرا که از اقتصاد ایران با بخش‌هایی همچون سپاه پاسداران که تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد، مرتبط است.

 

رویترز در ادامه نوشت که یک مقام اروپایی اعلام کرده است که عدم وجود شفافیت و دقت در سیستم مالی ایران مانع در همکاری این کشور با اتحادیه اروپا است.

 

این مقام اروپایی گفت: ما نگفته ایم که برای اجرای اینستکس باید از FATF پیروی کرد، اما روشن است که هر چیزی که به شفافیت در اقتصاد ایران کمک کند، اجرای اینستکس را تسهیل می‌کند. و ایران تاکنون اقدامی در این راستا انجام نداده است.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------