آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی

تمدید بازداشت یک شهروند ایرانی به ظن دست داشتن در اعدام‌های ۱۳۶۷

دادگاهی در سوئد حکم بازداشت یک شهروند ایرانی به ظن جنایت علیه بشریت و کشتار زندانیان سیاسی در تابستان سال ۱۳۶۷ را تمدید کرد، تا شاکیان پرونده فرصت یابند مدارک بیشتری…


سفیر آمریکا در کویت: به دنبال جنگ نیستم/ایرانی‌ها به کشتی ژاپنی ، کشتی‌های سعودی حمله کردند اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,سفیرآمریکا
سفیر آمریکا در کویت اعلام کرده که کشورش به دنبال جنگ با ایران نیست.

 به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، «لورانس سیلورمن» سفیر آمریکا در کویت در نشستی خبری اهداف کشورش را برای اعزام ناو جنگی به منطقه تشریح کرد.

 

در این نشست، سفیر آمریکا در کویت مدعی شد که آنچه باعث واشنگتن تصمیم برای اعزام یک هزار نیروی اضافی به منطقه گرفت تهدیدات ایران در منطقه بوده است.

 

سیلورمن گفت: ما برای دفاع از خویش در برابر تهدیدات ایران تلاش می‌کنیم و تصمیم برای حضور نیروهای اضافی پس از آن اتخاذ شد که احساس کردیم تهدیدی علیه شهروندان ما در منطقه وجود دارد.

 

سیلورم، ادامه داد آمریکا به دنبال جنگ نیست و با ایران نیز به روش دیپلماتیک تعامل کردیم و سعی شد تا شدت تنش‌ها را کاهش دهیم اما آن‌ها به کشتی‌ها حمله کردیم و تلاش ما اکنون حمایت از کشتی‌های بین‌المللی است و موضوع تنها به ایران و آمریکا مربوط نمی‌شود بلکه به ایران و همه کشورهای جهان مربوط است.

 

سفیر آمریکا در کویت علاوه بر این مدعی شد که ایرانی‌ها به کشتی ژاپنی، کشتی‌های سعودی و غیره حمله کردند.

 

لورانس سیلورمن همچنین به رد مذاکرات از سوی ایران پس از درخواست‌های ترامپ برای گفتگو نیز اشاره کرد.

 

سفیر آمریکا در حالی ادعاهای ضدایرانی خود را مطرح کرده که هیچ مدرک و سندی در ارتباط با حادثه حمله به نفتکش‌ها ارائه نشده است.

 

همچنین ایران در رد مذاکره و گفتگو با آمریکا به عهدشکنی و نقض تعهدات این کشور در موضوع برجام و همچنین سیاست‌های خصمانه دولت ترامپ اشاره می‌کند و از همین روست که پیشنهادات ترامپ برای گفتگو از سوی تهران رد می‌شود.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------