آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , ترامپ

مجادله توئیتری ترامپ و سناتور آمریکایی درباره پهپاد سرنگون‌شده آمریکا

رئیس‌جمهور آمریکا و یک نماینده مجلس سنا بامداد چهارشنبه در توئیتر درباره سرنگونی پهپاد آمریکا توسط ایران مجادله کردند. به گزارش فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا…


وزیر خارجه آلمان: اولویت ما ایجاد امکان مذاکره میان آمریکا و ایران است اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,وزیر خارجه آلمان
وزیر امور خارجه آلمان از ابراز تمایل آمریکا برای مذاکره با ایران در نشست‌جی‌۷ استقبال کرد و آن را اولویتی برای آلمان تلقی کرد. 

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه پاکستانی دان، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان که به همراه وزرای امور خارجه انگلیس و فرانسه برای رایزنی با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه نشست وزرای دفاع اتحادیه اروپا در هلینسکی شرکت کرده بود گفت که این سه کشور [آلمان، انگلیس و فرانسه]خواهان پیش‌برد رویداد نشست جی‌۷ هستند که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بر تمایل به مذاکره با ایران تاکید کرد.

 

ماس در جمع خبرنگاران گفت: اولویت ما ایجاد امکان مذاکره میان آمریکا و ایران است. ما درباره تلاش‌های دیپلماتیک بیشتر با فرانسوی‌های و انگلیسی‌ها و همچنین در منطقه با تمام کشور‌های حاشیه خلیج فارس، مذاکره خواهیم کرد.

 

همچنین پیش از این نشست، دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس گفت که وی خواستار «پیش‌برد مذاکرات مثبت جی‌۷ درباره ایران است».

 

به گزارش ایسنا، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در نشست جی‌۷ گفت که فرانسه سعی دارد امکان مذاکره میان روسای جمهور آمریکا و ایران را فراهم کند.

 

دونالد ترامپ نیز اظهار کرد که در صورت درست بودن شرایط حتما این کار را خواهد کرد.

 

این در حالی است که رئیس جمهور ایران در این باره گفت که آمریکا پیش از مذاکره با ایران باید تحریم‌هایی را که بر این کشور اعمال کرده است، لغو کند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------