آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,ایران

نشنال اینترست: هیچ کشوری به اندازه ایران آمریکا را به چالش نکشیده است

نشریه «نشنال اینترست» با اذعان به افزایش قابلیت‌ های نظامی ایران نوشت : هیچ کشوری در جهان به اندازه ایران ، آمریکا را در دوره جنگ سرد به چالش نکشیده است. این نشریه…


سناتور جمهوریخواه آمریکایی: دولت پنهان در دولت ترامپ استراتژی مقابله با ایران را تضعیف می‌کند" تد کروز" سناتور جمهوریخواه آمریکایی از ایالت "تگزاس" ، ادعا کرده که "دولت پنهانی" در داخل دولت ترامپ فعالیت دارد که در جهت حفظ "برجام" و تضعیف استراتژی فشار حداکثری علیه ایران، فعالیت می‌کند.   

به گزارش عصرایران به نقل از پایگاه خبری" واشنگتن اگزماینر" آمریکا، کروز روز سه‌شنبه (دیروز) در سخنانی در موسسه "هادسن" در شهر "واشنگتن دی‌سی"، دولت پنهانِ به گفته او لانه کرده در وزارت خزانه‌داری و خارجه آمریکا را مسئول تضعیف استراتژی فشار حداکثری علیه ایران دانست.

 

او گفت: "افرادی در وزارت خزانه‌داری و وزارت امور خارجه در تلاش هستند تا اقدامات دولت ترامپ برای مقابله با ایران را تضعیف کنند."

 

سخنرانی سناتور "تد کروز" در موسسه هادسن در واشنگتن دی سی/ عکس: JNS

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,سناتور جمهوریخواه آمریکایی

 

کروز گفت: "هدف این افراد، نجات بقایای توافق هسته‌ای سال 2015 (برجام) است که دولت اوباما با رهبران ایران امضا کرده است."

 

او گفت: "من اینجا هستم تا به شما بگویم دولت پنهان زنده و سالم است و موانع اطراف واشنگتن را دور زده است. هدف شماره یک دولت پنهان در وزارت امور خارجه و وزارت خزانه داری آمریکا، حفظ توافق فاجعه بار هسته‌ای دولت اوباما با ایران است."

 

"تد کروز" گفت اعضای دولت پنهان از انتخابات ریاست جمهوری در پیش روی آمریکا ( انتخابات 2020) انگیزه می‌گیرند. او گفت: "هدف اصلی آنها جلوگیری از نابودی کامل توافق هسته‌ای با ایران است؛ زیرا آنها معتقدند در انتخابات سال آینده یکی از نامزدهای   دموکرات به پیروزی خواهد رسید."

 

این سناتور جمهوریخواه مخالف برجام در ادامه گفت تمام نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 " مشتاقانه" وعده بازگشت به برجام را داده‌اند و دولت پنهان حامی آنها در داخل دولت ترامپ، می‌خواهد با حفظ برجام تا سال آینده، این توافق را با یک رییس جمهوری دموکرات بعدی، احیا کند.

 

او در ادامه از صدور معافیت‌های تحریمی دولت ترامپ برای فعالیت بخش‌هایی از زیر‌ساخت صنعت هسته‌ای صلح آمیز ایران انتقاد کرد.

 

ترامپ مدتهاست که مدعی است نیروهای شروری درون بوروکراسی دولت فدرال، در حال طرح ریزی برای تضعیف او هستند؛ اما وزیر امور خارجه او "مایك پومپئو" گفته است كه او در زمان حضور خود در دولت، شواهدی از فعالیت یک دولت پنهان در داخل دولت ندیده است.

 

پومپئو در سال 2018  در این باره گفت: "من اعتقاد ندارم که یک دولت پنهان در وزارت امور خارجه وجود داشته باشد ،" و افزود که در دوران ریاست او بر سیا شاهد بوده که کارکنان این سازمان اطلاعاتی آمریکا تقریبا به طور یکپارچه مشغول فعالیت برای دست‌یابی دولت (ترامپ) به اهدافش بوده‌اند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------