آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,ظریف

ظریف: آماده تبادل همه زندانیان دو تابعیتی با آمریکا هستیم

وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری روسی اسپوتنیک اعلام کرد: آماده تبادل همه زندانیان دو تابعیتی با آمریکا هستیم. به گزارش مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور…


پیشنهاد آمریکا به ایران در موضوع مقابله با «کرونا» اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , آمریکا

 

به گزارش ایسنا به نوشته نشریه تایم، رابرت دسترو معاون بخش دموکراسی و حقوق بشر وزارت امورخارجه آمریکا در جمع خبرنگاران مدعی پیشنهاد کشورش برای کمک به ایران وکره شمالی برای مقابله با گسترش ویروس کرونا شد.

 

این در حالی است که آمریکا با تحریم های اقتصادی اش علیه ایران مانع از صادرات اقلام پزشکی و دارویی به ایران می شود اما ادعا می کند که این کالاها شامل این تحریم ها نمی شود.

 

 وی همچنین با ابراز نگرانی درباره احتمال وجود مبتلایان زیادی به ویروس کرونا در کره شمالی مدعی شد: من اطلاع دارم که دولت ما تلاش کرده اقدامی برای  کره شمالی، ایران و چین و همه انجام دهد. ما تلاش خواهیم کرد تا جایی که می توانیم مفید واقع شویم، تا کمک ارائه دهیم. این کار را در چند مورد نیز انجام داده ایم.

 

به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان درباره تاثیر تحریم های خصمانه واشنگتن بر ظرفیت ایران برای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: آمریکایی‌ها ادعا می‌کنند که راه را باز کرده‌اند و مانعی نیست. اگر مانعی نیست آن‌ها راهش را به همه اعلام کنند که چگونه و کجا می‌توانند اقدام به ارسال کمک کنند.

 

وی همچنین گفت: ما اعلام کرده‌ایم تحریم‌های یکجانبه، ظالمانه و غیرقانونی آمریکا که در راستای فشار حداکثری آن‌ها علیه ایران است بر رفاه عمومی و سلامت مردم ایران اثر گذاشته است.

 

وی با بیان اینکه دارو و تجهیزات پزشکی و مواد غذایی نباید جزو تحریم‌ها باشد و آمریکایی‌ها ادعا می‌کنند که این اقلام تحریم نیست، افزود: ولی عملا آمریکایی‌ها راه هر گونه مبادلات و مراودات بانکی را برای خرید این اقلام بسته‌اند و با پررویی تمام ادعا می‌کنند که دارو و غذا جزو تحریم نیست.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------