آخرین اخبار سیاست خارجی


مذاکرات وین،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

آمریکا: مذاکرات وین به مرحله پایانی نزدیک شده است/ منبع ایرانی: روند گفت‌وگوها سازنده و رو به جلو بوده

وزارت خارجه آمریکا می گوید که مذاکرت وین به مرحله پایانی و اتخاذ تصمیمات سیاسی نزدیک شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران، وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که مذاکرات وین در…

دولت کانادا نپذیرفت انتخابات در این کشور برگزار شود انتخابات ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
با توجه به در پیش بودن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران و حضور پرتعداد ایرانیان در کانادا، تاکنون دولت این کشور همکاری لازم را با ایران برای ایجاد تسهیلات به منظور برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در مناطق مختلف این کشور فراهم نکرده است.

   سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در گفتگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که آیا شاهد برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در کانادا خواهیم بود با توجه به حضور پرتعداد ایرانیان در این کشور و از دیگر سو عدم ارتباط کنسولی بین دو کشور گفت: متاسفانه تاکنون دولت کانادا درخواست رسمی ما را در این زمینه بی‌پاسخ گذاشته است.

 

بر اساس این گزارش در سال ۱۳۹۶ نیز دولت کانادا همکاری‌های لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور انجام نداد و در این زمینه مشکلاتی را برای شهروندان ایرانی که می‌خواستند در انتخابات شرکت کنند، ایجاد کرد.

 

همچنین رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: دولت کانادا نپذیرفت انتخابات در این کشور برگزار شود ولی انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در ۱۰۱ کشور دیگر برگزار می‌شود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------