25 درصد از شهر گنبدکاووس دچار آبگرفتگی شد/ 40 روستای آق قلا و گمیشان در معرض آبگرفتگیاخبار,اخبار حوادث

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: 25 درصد از شمال شهر گنبدکاووس دچار آبگرفتگی شد.

به گزارش ایسنا، عبدالقدیر کریمی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: پس از دو روز پر تلاطم در شهرستان گنبدکاووس از صبح امروز به ثباتی رسیدیم و دو پل چهل چای و آخوند آباد در ورودی شهر در شرایط مناسبی قرار دارند و مشکل تردد نداریم.

 

وی افزود: نیروهای امدادی از صبح امروز در 25 درصد از شمال شهر گنبد کاووس که دچار آبگرفتگی شده در حال ساماندهی و نظافت هستند و تا حدودی که امکان داشت آبگرفتگی ها را برطرف کردند.

 

وی یادآور شد: احتمالا تا عصر امروز سرریز سد گلستان را خواهیم داشت و زمانی می توانیم آبگرفتگی شهر را به طور کامل برطرف کنیم که سر ریز سد گلستان متوقف یابد. امیدواریم تا امشب شرایط مناسب تری داشته باشیم.

 

کریمی تاکید کرد: حدود 30 تا 40 هزار نفر از جمعیت شهر تحت تاثیر آب گرفتگی قرار دارند که با استفاده از چندین فروند قایق موتوری در حال ارسال غذا و دارو و مایحتاج ضروری به آنها هستیم.

 

40 روستای آق قلا و گمیشان در معرض آبگرفتگی

اخبار,اخبار حوادث

عبدالرضا چراغعلی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: رواناب های شرق استان در ساعات آینده به شهرستان های آق قلا و گمیشان وارد می شود. آبی که به این دو شهرستان وارد خواهد شد سه برابر ظرفیت شبکه های موجود است و مشکلاتی را برای روستاها و شهرهای مسیر رودخانه ایجاد خواهد کرد.

 

وی افزود: اماکن امنی را در سطح این دو شهرستان برای اقامت مردم حاشیه رودخانه ها پیش بینی کردیم.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان تاکید کرد: از مردم حاشیه رودخانه ها در این روستاها و شهرهای این دو شهرستان می خواهیم که خانه های خود را ترک و در این اماکن پیش بینی شده اسکان یابند.

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------