مسموم شدن ۱۵ گردشگر به علت استنشاق منواکسید کربن در کاشاناخبار,اخبار حوادث

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از مسموم شدن ۱۵گردشگر نوروزی بر اثر استنشاق منواکسید کربن طی دو روز گذشته در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مرکز اورژانس کاشان، حسین ریاحی با اعلام این خبر، اظهار کرد: صبح روز گذشته (یکشنبه) ۱۱ گردشگر اهل زنجان دچار علائم مسمومیت با منوکسیدکربن در یک منزل شده بودند که پس از ثبات‌سازی اولیه، برای ادامه درمان به بیمارستان بهشتی کاشان منتقل شدند.

 

وی افزود: روز شنبه نیز در یک چادر مسافرتی که در مجتمع قائم منطقه خزاق برپا شده بود، اعضای یک خانواده ساکن در چادر برای گرم کردن خود از گاز پیک‌نیک استفاده کرده بودند که به علت استنشاق منوکسیدکربن مسموم شده بودند.

 

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کاشان تصریح کرد: با حضور به موقع نیروهای اورژانس، چهار مصدوم حادثه که شهروندان اصفهانی بودند، به بیمارستان بهشتی کاشان منتقل شدند که خوشبختانه حال آنان مساعد گزارش شده است.

 

وی افزود: طی سه روز اول تعطیلات نوروزی ۱۸ نفر از گردشگران در کاشان دچار مسمومیت ناشی از استفاده از زغال نیم‌سوخته چوب، استفاده از گاز پیک‌نیک در چادر و عدم رعایت توصیه‌های ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی شده‌اند.

 

ریاحی تاکید کرد: مسافران که در پارک‌ها و فضاهای باز از چادر برای استراحت استفاده می‌کنند، نسبت به استفاده از این وسایل در فضای بسته و کوچک حساسیت بیشتری داشته باشند و توصیه‌های ایمنی را در این خصوص جدی بگیرند.

 


تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------