انتقال ۱۹ جسد سانحه تصادف اتوبوس تهران-کرمان به پزشکی قانونی اصفهاناخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: برای احراز هویت لازم است شناسه‌های ژنتیکی متوفی با خانواده مطابقت داده و هویت فرد متوفی شناسایی شود که تا‌کنون ۱۹ جسد برای شناسایی به پزشکی قانونی اصفهان منتقل شده‌اند.

علی سلیمان‌پور در گفت‌و‌گو با تسنیم در اصفهان با اشاره به شناسایی اجساد سانحه تصادف آزاد‌راه بادرود اظهار داشت: تاکنون 19 مورد جسد برای شناسایی به پزشکی قانونی اصفهان منتقل شده است.

 

وی افزود: معاینه اجساد انجام شده و در حال نمونه برداری از لحاظ آزمایشات ژنتیک هستیم.

 

مدیرکل پزشکی قانونی اصفهان با بیان اینکه فراخوانی برای وابستگان متوفیان از سوی پزشکی قانونی اصفهان داده شده، گفت: برای مطابقت مشخصات ژنتیکی متوفی، نیاز به آنها است و تا کنون تعدادی از خانواده‌ها مراجعه کرده‌اند.

 

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه قسمت عمده اجساد دچار سوختگی قابل ملاحظه‌ای شده و با معیارهای ظاهری قابل شناسایی نیست و نیاز به بررسی‌های تکمیلی دارد.

 

سلیمان‌پور ادامه داد: تا کنون 19 مورد جسد برای پزشکی قانونی اصفهان فرستاده شده و در صورتی که فردی در حین درمان در بیمارستان فوت کند، به این آمار اضافه می‌شود.

 

مدیرکل پزشکی قانونی اصفهان گفت: برای احراز هویت لازم است شناسه‌های ژنتیکی متوفی با خانواده مطابقت داده شود و هویت فرد متوفی شناسایی شود.

 

وی با بیان اینکه تعدادی از خانواده‌ها برای انجام آزمایشات لازم به اصفهان مراجعه کرده‌اند، گفت: شاید این تعداد برای شناسایی کفایت نکند و در این راستا با استانهای مبدا و مقصد و یک خانواده هم از استان مرکزی، هماهنگی لازم انجام شده تا نمونه‌برداری در استان مبدا انجام شود تا خانواده‌ها دچار زحمت نشوند.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------