آتش سوزی چاه نفت غیرمجاز در اندونزی 18 قربانی گرفت  اخبار حوادث,خبرهای  حوادث ,حوادث روز
آتش سوزی یک حلقه چاه نفت غیر مجاز در استان «آچه» اندونزی از روز گذشته تاکنون جان 18 نفر را گرفته و 41 نفر نیز مجروح به جای گذاشته است . 

به گزارش ایرنا از تلویزیون اندونزی، تصاویر منتشر شده توسط ستاد مدیریت بحران اندونزی نشان از آتش سوزی گسترده خانه‌ها و درخت‌های روستای اطراف این چاه نفتی غیر مجاز دارد.

 

این ستاد اعلام کرده که جمع آوری اطلاعات درباره خسارات و تلفات همچنان ادامه دارد و آتش هنوز مهار نشده است.

 

صبح چهارشنبه هنگامیکه یک حلقه چاه نفت 250 متری سرریز شده بود، عده‌ای از ساکنان برای جمع آوری نفت خارج شده از آن، خود را به چاه رسانده بودند که آتش شعله ور شد.

 

«شاهریزال فوزی» از مقام‌های ستاد مبارزه با بحران منطقه درباره قطعی نبودن تعداد تلفات اظهار داشت: ما هنوز نتوانستیم آتش را مهار کنیم و به همین دلیل نمی‌توانیم نزدیک تر شویم تا تعداد دقیق تلفات این حادثه را محاسبه کنیم.

 

طبق این گزارش تاکنون حداقل 8 کامیون آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شده و تعداد زیادی از واحدهای مسکونی نیز تخریب شده اند.

 

رئیس پلیس منطقه درباره علت وقوع این آتش سوزی اظهار داشت: ما حدس می‌زنیم که مردم خود اقدام به بالا کشیدن نفت از چاه کرده اند و در عین حال حدس می‌زنیم که شخصی در همین هنگام مشغول سیگار کشیدن بوده که باعث وقوع آتش سوزی شده است.

 

طبق گزارش رسانه‌های محلی ده‌ها هزار چاه نفتی غیر مجاز در مناطق نفت خیز جنوب شرق آسیا و از جمله اندونزی وجود دارد.

 

آچه یکی از استان‌های اندونزی در شمال جزیرهٔ سوماتراست.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------