گوش هایی که صاحبش را لو می داد اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز
نخستین طرح کاشف پلیس آگاهی تهران بزرگ با دستگیری ۱۶۵ متهم که هریک کلکسیونی از جرایم در پرونده خود دارند به اجرا درآمد.

 به‌گزارش ایران، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه اجرای نخستین مرحله از طرح‌های پلیس آگاهی تهران بزرگ با عنوان «کاشف»، از انهدام 39 باند سارقان حرفه‌ای در این مرحله از طرح خبر داد. تاکنون این سارقان به 2200 فقره سرقت اعتراف کردند، تعدادی از مالباختگان شناسایی شده و بالغ بر 73 درصد این افراد سابقه‌دار هستند.

 

به‌گفته رحیمی، استان تهران در بین تمام استان‌های کشور رتبه آخر را در بخش وقوع جرم دارد.وی از بازداشت 5 قاتل در نخستین مرحله از طرح کاشف خبر داد و یادآور شد: در پرونده قتل «وحید حاجیان» وکیل دادگستری نیز به اطلاعات خوبی رسیده‌ایم و در آینده نزدیک نتیجه پرونده را اعلام می‌کنیم.

 

گفت‌و‌گو با سارق لوازم داخل خودرو

سابقه دار است و بارها دستگیر شده، پلیس هربار او را به خاطر گوش های بزرگش براحتی شناسایی و دستگیر می کرد همین عامل باعث شد گوش‌هایش را عمل کند.

 

به چه جرمی بازداشت شده ای؟ سرقت لوازم داخل خودرو، البته تصور نمی‌کردم بازداشت شوم.

 

چرا؟ برای اینکه عامل اصلی شناسایی شدنم را  از بین برده بودم.

 

 بیشتر توضیح می‌دهی؟من گوش‌های بزرگی داشتم و از روی گوش هایم پلیس مرا شناسایی می‌کرد. به قدری این گوش‌ها بزرگ بود که دوستانم به من می‌گویند «چی توز» برای همین وقتی از زندان آزاد شدم 8 میلیون تومان پول دادم و گوش هایم را عمل کردم.

انگیزه‌ات از سرقت چیست؟من پولدار بودم، وضع مالی‌ام خیلی خوب بود. پدرم پولش از پارو بالا می‌رود. اما از زمانی که در دام اعتیاد افتادم وضعیت مالی‌ام  بد شد. البته فقط اعتیاد نبود، من قمار می‌کنم و هر چی پول داشتم در قمار از دست دادم، در کنار قمار به مواد مخدر معتاد شدم و پول هایم در مواد و قمار از دست رفت.

 

سرقت بار پسته

متهم دیگری که در میان بازداشتی‌ها دیده می‌شود دو میلیارد تومان  پسته سرقت کرده است.

 

چه شد که به فکر سرقت افتادی؟چند وقت قبل ماشینم را فروختم و می‌خواستم کار و کاسبی راه بیندازم که دوستم کلاه سرم گذاشت و پولم را گرفت. من هم برای جبران این کلاهبرداری پول بهره‌ای گرفتم و روز به روز بدهی‌ام بیشتر می‌شد.

 

نقشه سرقت را چه کسی طراحی کرد؟ما سه دوست هستیم. یکی از آنها پیشنهاد داد و من هم قبول کردم. من راننده کامیون هستم و یکی از روزها که بار پسته زده بودم با جعل مدارک پسته‌ها را به بندرعباس بردم. ارزش پسته‌ها دو میلیارد تومان بود اما من فقط 500 میلیون تومان گیرم آمد.

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------