فرار مرد زندانی با بیهوش كردن مامور مراقب 

كلاهبردار حرفه‌ای كه با بیهوش كردن مامور محافظ زندان گریخته بود، اعضای باند كلاهبرداری كارت به كارت، دزدان میلیاردی خانه و جیب بران حرفه‌ای در طرح‌های پلیس آگاهی در یك هفته گذشته در استان البرز دستگیر شدند.

 

دستگیری زندانی فراری با کیف پر از سکه طلا

سرهنگ نادربیگی در گفت‌وگو با جام‌جم در تشریح عملیات دستگیری زندانی فراری گفت: روز سه شنبه ماموران پلیس به خودروی سمند سفید رنگی در مهرشهر كرج مشكوك شده و به راننده دستور ایست دادند. راننده با مشاهده خودروی گشت فرار كرد كه پس از دو كیلومتر تعقیب و گریز ماموران لاستیك خودرو را هدف قرار داده و راننده را دستگیر كردند. با انتقال راننده به پلیس آگاهی البرز مشخص شد، او از مجرمان سابقه دار است كه اسفند سال گذشته به بهانه بیماری از زندان به بیمارستان منتقل می‌شود و در آنجا با كمك همدستش با بیهوش كردن مامور محافظ فرار كرده بود.

 

وی ادامه داد: متهم پس از فرار با معرفی خود به عنوان وكیل و فردی با نفوذ در دستگاه‌های دولتی به بهانه حل مشكلات افراد از آنها كلاهبرداری كرده و تحت تعقیب پلیس شهرقدس بود. مرد كلاهبردار پس از دستگیری با تمارض به بیماری از ماموران درخواست دیدار با همسرش را كرد. در هنگام ملاقات ماموران متوجه شدند او از همسرش خواسته بسته را از كنار خیابان در مهرشهر بردارد.

 

ماموران این زن را تعقیب كرده و هنگامی كه او قصد برداشتن كیفی از میان شمشادهای خیابان را داشت، دستگیر كردند. در بازرسی كیف، با مهر و اسناد جعلی مربوط به املاك در مهرشهر، تعداد 57 سكه بهار آزادی و 28 میلیون تومان وجه نقد رو‌به‌رو شدند. در تحقیقات مشخص شد، متهم هنگام تعقیب و گریز این كیف را از ماشین به بیرون پرت كرده بود. پرونده این متهم كلاهبردار كه خود را به عنوان وكیل، استاد دانشگاه، مدیر شركت‌های دولتی و غیره معرفی كرده و با این شیوه از افراد متعددی كلاهبرداری است تا مشخص شدن سایر جرایم وی و شناسایی مالباختگان در حال رسیدگی است.

 

دزدان یك میلیاردی خانه در دام پلیس

رئیس‌پلیس آگاهی استان البرز در ادامه از دستگیری دزدان میلیاردی خانه خبر داد و گفت: متهمان سه زن و دو مرد بودند كه با خودروی پژو 206، مگان و پراید به خانه‌ها دستبرد می‌زدند. آنها با شناسایی خانه‌هایی كه صاحبانشان در خانه حضور نداشتند، در ساعات اولیه شب با روش تخریب در وارد خانه شده و اموال باارزش را سرقت می‌كردند. دو زن عضو این باند وظیفه فروش طلاهای سرقتی را داشتند. اعضای این باند پس از دستگیری به 20 فقره سرقت به ارزش یك میلیارد تومان اعتراف كردند.

 

نادر بیگی در ادامه از دستگیری دو سارق كه اموال سرقتی را در سایت دیوار می‌فروختند خبر داد و افزود: چندی قبل مرد با مراجعه به پلیس آگاهی اعلام كرد، طلاهایی كه از خانه‌اش سرقت شده برای فروش در سایت دیوار آگهی شده است. ماموران با كشف این سرنخ و اقدامات پلیسی دو سارق منزل را دستگیر كردند. متهمان در بازجویی‌ها به سرقت از خانه‌ها و فروش اموال در سایت دیوار اعتراف كردند.

 

خرید 287 كارت بانكی از معتادان

دستگیری اعضای باند كلاهبرداری از طریق كارت به كارت و پولشویی، پرونده دیگری بود كه رئیس‌پلیس آگاهی استان البرز به تشریح آن پرداخت و گفت: چندی قبل ماموران مبارزه با جعل و كلاهبرداری متوجه شدند زن سابقه‌داری با خرید كارت‌های بانكی از معتادان، آنها را در اختیار كلاهبرداران كارت به كارت در زندان قرار می‌دهد. ماموران این زن را دستگیر كردند و در تحقیقات از او مشخص شد، مدت‌هاست با باندهای كلاهبرداری كارت به كارت همكاری دارد و برای آنها كارت بانكی تهیه می‌كند. بررسی تلفن همراه او نشان داد، در جریان آخرین اقدام مجرمانه‌اش 287 كارت بانكی از معتادان خریده و شماره آنها را از طریق تلگرام برای همدستانش در داخل زندان ارسال كرده است. با ادامه تحقیقات شش عضو دیگر این باند در داخل زندان دستگیر شدند كه با اعتراف آنها پنج عضو دیگر باند هم كه وظیفه پولشویی را برعهده داشتند، شناسایی و بازداشت شدند. متهمان در مدت شش ماه، یك میلیارد و 900 میلیون تومان كلاهبرداری كرده بودند. آنها به بهانه برنده شدن در قرعه‌كشی طعمه‌ها را پای دستگاه خودپرداز كشانده و حسابشان را خالی می‌كردند.

 

جیب‌بران در دام پلیس

رئیس‌پلیس آگاهی استان البرز در پایان از دستگیری دزدان حرفه‌ای كه كلكسیونی از جرایم را در پرونده‌شان داشتند، خبر داد و گفت: چهار عضو این باند مسافران را سوار خودرو كرده و به بهانه باز بودن در، جیب آنها را خالی می‌كردند. همچنین با خودروی پژو 405 كیف‌قاپی و گوشی‌قاپی می‌كردند. مامروان روز دوشنبه با شناسایی اعضای این باند آنها را با تعقیب و گریز و تیراندازی دستگیر كردند. در بازرسی از مخفیگاهشان، 43 كیف زنانه، 15 قمه و چاقو و 57 گوشی تلفن همراه كشف كردند متهمان در بازجویی‌ها به 150 فقره سرقت اعتراف كردند.  با توجه به احتمال ارتكاب جرایم دیگر از سوی این باند، چهره آنها بدون پوشش در روزنامه منتشر می‌شود تا افرادی كه از آنها شكایت دارند به پلیس آگاهی استان البرز مراجعه كنند.

 

 جام جم 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------