قاتل گریان : اعدامم کنید ! اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز
عامل قتل جوان ورزشکار در جلسه دادگاه با گریه خواستار اعدام خود شد.  اردیبهشت سال ۹۶ جوان ورزشکاری به نام پدرام در جدالی خیابانی و با ضربه چاقوی امید 30 ساله به قتل رسید. 

امید دیروز در شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و خانواده پدرام خواستار قصاص او شدند.

 

امید که گریان بود پشت تریبون دفاع، گفت :روز قتل از خیابان عبور می کردم که با دوست پدرام به نام سهیل روبه رو شدم. او به من چپ چپ نگاه کرد و من اعتراض کردم که با هم درگیر شدیم .من به درگیری پایان دادم و می خواستم به خانه ام برگردم که  سهیل  با دوستش پدرام تماس گرفت و از او خواست تا برای کمک بیاید. پدرام وقتی به محل درگیری رسید مست بودو به سمت من حمله کرد. سهیل و پدرام هر دو به سمت من هجوم آوردند  که من برای دفاع از خودم  چاقو و قمه کشیدم و در آن درگیری چند نفر دیگر هم حضور داشتند.

 

وی ادامه داد: من حرفی برای گفتن  و دفاعی از خودم ندارم.من حاضرم هر چه زودتر اعدام شوم تا از این عذاب وجدان رها یی یابم. فقط از پدر و مادر پدرام تقاضا دارم مرا حلال کنند و ببخشند. من رویم سیاه است و نمی دانم چه حرفی بزنم باور کنید واقعا با پدرام خصومتی نداشتم و با سهیل درگیر بودم .من خیلی پشیمان هستم .

 

تحلیل کارشناس:کوتاه بیایید

دکتر مسعود کرمی جرم شناس در زمینه قتل های خیابانی گفت: متاسفانه نزاع های خیابانی یکی از متداول ترین پرونده های قتل به شمار می آیند که نگاه های چپ چپ می تواند در صدر انگیزه این قتل های خیابانی باشد.

 

وی ادامه داد:آموزش های اجتماعی برای جلوگیری از چنین درگیری های خیابانی باید در مدارس ارائه شوند تا دانش آموزان از همان دوران مدرسه یاد بگیرند چگونه غرورشان را مدیریت کنند و در زمان هایی که در برابر رجزخوانی های خیابانی به ویژه نگاه های چپ چپ دیگران قرار می گیرند چگونه رفتار کنند تا شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

 

دکتر کرمی پیشنهاد داد: هر وقت در شرایطی قرار می گیرید که خطر درگیری وجود دارد حتی در تصادفات که شاهد درگیری های زیادی هستیم بهترین اتفاق کوتاه آمدن حتی به ازای شکسته شدن غرور و خودخوری های درونی است و ا ین‌گونه جوانان می توانند با ورزش های هیجانی آدرنالین ناشی از غرور و خشم را خالی کنند تا روح و روانشان به آرامش برسد.

 

 

 خراسان 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------