دستبرد بزرگ مرد معتاد به خانه همسایهفرد معتادی که از منزل همسایه‌اش هفت میلیارد ریال طلا به سرقت برده بود، دستگیر شد.

به گزارش شرق چهارم تیرماه امسال پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل از کلانتری 132 نبرد برای رسیدگی تخصصی به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد و بررسی موضوع در اختیار تیمی از کارآگاهان قرار گرفت. شاکی با حضور در پلیس آگاهی تهران گفت: دوم تیرماه حدود ساعت 21 منزلم را واقع در بلوار ابوذر ترک کردم و پس از بازگشت به منزل در ساعت 23:30 قصد ورود به واحدم را داشتم که متوجه شدم درِ واحد از داخل قفل شده است. بلافاصله به عوامل آتش‌نشانی و پلیس 110 اطلاع دادم که پس از بازکردن در با مشاهده به‌هم‌ریختگی منزل متوجه شدم مقداری طلا به ارزش تقریبی هفت میلیارد ریال سرقت شده است.

 

کارآگاهان برای انجام تحقیقات محلی و میدانی به محل سرقت مراجعه کردند و در بررسی‌های صورت‌گرفته مشخص شد هیچ‌گونه تخریبی روی درِ واحد صورت نگرفته و ساختمان محل سرقت چهارطبقه تک‌واحدی و فاقد دوربین مداربسته است که منزل شاکی در طبقه دوم ساختمان قرار دارد. در بازدید صورت‌گرفته مشخص شد سارق از طریق بالکن طبقه اول و با استفاده از نردبان به منزل شاکی وارد و پس از سرقت، با بستن پرده اتاق خواب به لبه بالکن از واحد منزل شاکی خارج شده است. ظن مأموران مبنی بر سرقت توسط همسایه طبقه اول قوت گرفت و همچنین بررسی‌های اکیپ اعزامی درخصوص زندگی همسایه طبقه اول نشان داد وی از نظر معیشتی دارای وضعیت نامطلوبی است و علاوه بر بی‌کاری به مواد مخدر نیز اعتیاد دارد.

 

در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد همسایه طبقه اول پس از وقوع سرقت از منزل شاکی چند ماه اجاره عقب‌افتاده خود را تسویه کرده و حتی پیشنهاد خرید واحد اجاره‌ای را به صاحب ملک داده است. کارآگاهان بعد از تجمیع تمامی موارد با هماهنگی‌های قضائی اولین مظنون پرونده را احضار کردند و متهم در همان تحقیقات اولیه به جرمش اعتراف کرد. سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به سرقت از منزل شاکی و فروش طلاجات سرقتی متهم با دستور مرجع قضائی روانه زندان شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------