حکم اعدام برای مرد جوان به جرم آزار یک دخترمرد جوانی که دختر دانش‌آموزي را مورد تعرض قرار داده بود، در دادگاه کیفری استان تهران به اعدام شد و دو مردی که با او همدستی کرده بودند، هرکدام به 10 سال حبس محکوم شدند. 

به گزارش شرق، این دختر دانش‌آموز که از طریق اینستاگرام با متهم آشنا شده بود، به همراه دوستش در یک باغ مورد آزار و اذیت قرار گرفت.

 

یک سال قبل دختری به نام شعله به مأموران پلیس شکایت برد و مدعی شد مورد آزار جنسی قرار گرفته است. او گفت: مدتی پیش از طریق اینستاگرام با پسری به نام سینا آشنا شدم. او به من ابراز علاقه کرد و گفت قصد ازدواج دارد‌. به او گفتم قصد ازدواج ندارم، اما سینا هر روز با من تماس می‌گرفت، برایم پیام می‌فرستاد و با من درددل می‌کرد تا اینکه از من خواست دختری را برای ازدواج به او معرفی کنم.

 

من یکی از دوستان مدرسه‌ای‌ام به نام فرناز را به او معرفی کردم. به‌ همین‌ خاطر سینا به همراه یکی از دوستانش به نام فرهاد مقابل مدرسه‌ ما آمدند. من به همراه فرناز سوار ماشین سینا شدیم. سینا و دوستش ما را به گردش بردند و ساعتی بعد ما را مقابل مدرسه از ماشین پیاده کردند. سینا گفت فردا بار دیگر دنبال ما می‌آید تا این‌بار فرناز را با مادرش آشنا کند. او می‌گفت به فرناز علاقه‌مند شده و قصد دارد به‌زودی با او ازدواج کند.

 

شعله ادامه داد: صبح روز بعد سینا و دوستش مقابل مدرسه ما آمدند و ما را سوار ماشین کردند. ما فکر می‌کردیم قرار است به خانه سینا برویم تا دوستم با مادر او آشنا شود، اما هنوز مسافت زیادی را طی نکرده بودیم که سینا و دوستش به رویمان چاقو کشیدند. آنها ما را تهدید به مرگ کردند و به زور به باغی در ورامین بردند. آنجا سینا با یک نفر از دوستانش تماس گرفت.

 

دختر نوجوان گفت: بعد از اینکه دوست سینا به نام حامد به آنجا آمد، مرا به زور به دستشویی باغ برد و با شوکر تهدیدم کرد. او بدون توجه به التماس‌هایم مرا آزار داد. همان موقع سینا و دوستانش بلافاصله ما را سوار ماشین کردند تا مقابل مدرسه ببرند، اما در میان راه حامد در ماشین فرناز را نیز آزار داد. من وقتی به خانه برگشتم، موضوع را به مادرم گفتم، اما دوستم فرناز سکوت کرده است.

 

به دنبال اظهارات دختر نوجوان، پلیس متهمان را شناسایی و بازداشت کرد. آنها خود را بی‌گناه خواندند و ادعا کردند دختران دبیرستانی با خواست خودشان به باغ آمده بودند. با توجه به مطرح‌شدن مسئله تجاوز، پرونده به‌ صورت مستقیم به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد و در شعبه 7 مورد رسیدگی قرار گرفت. در تحقیقات، متهمان همچنان منکر تجاوز شدند و ادعا کردند دو دختر نوجوان خودشان به باغ رفتند، اما مدارک به‌دست‌آمده چیز دیگری را نشان می‌داد.

 

ضمن اینکه پزشکی قانونی تأیید کرد دختر نوجوان مورد آزار قرار گرفته است. با تکمیل تحقیقات، پرونده برای رسیدگی آماده شد. در جلسه رسیدگی دختر نوجوان که تنها شاکی این پرونده بود، گفت: من برای متهمان اشد مجازات را می‌خواهم. من وضعیت روحی خیلی بدی دارم، مدت‌هاست تحت نظر روان‌شناس هستم. بعد از گفته‌های دختر شاکی، متهمان یک به یک در جایگاه قرار گرفتند.

 

سینا 19ساله گفت: وقتی به باغ رفتیم، من با دوستم حامد تماس گرفتم تا به باغ بیاید، اما هرگز فکر نمی‌کردم قصد آزار دختران جوان را داشته باشد. وقتی شعله را به زور به‌ دستشویی برد، من توان مقابله در برابر او را نداشتم.

فرهاد نیز گفت: من برای تفریح همراه سینا رفته بودم و به پیشنهاد او دو دختر را با هم به باغ بردیم، اما من آنها را آزار ندادم.

 

حامد 30‌ساله نیز گفت: همسرم به‌تازگی وضع‌ حمل کرده و در خانه پدرزنم بود. مدتی بود در خانه تنها بودم که دوستم با من تماس گرفت و من را به باغ دعوت کرد. وقتی به آنجا رفتم و دو دختر نوجوان را دیدم، وسوسه شدم. من با تهدید شوکر خراب شعله را آزار دادم.

 

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و حامد را به خاطر تجاوز به عنف به اعدام محکوم کردند. سینا و فرهاد نیز که با ادعای دوستی دو دختر را به باغ کشانده و در مقابل حامد هیچ مقاومتی نکرده بودند، هر‌کدام به 10 سال زندان محکوم شدند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------