آخرین اخبار حوادث


حوادث روز,اخبار حوادث,خبرهای حوادث

دختر 18 ساله فراری، سرکرده باند مخوف دزدان سابقه دار شد؛و رانندگانی که از چنگ مرگ گریختند!

اعضای این گروه خطرناک، خودروهای رانندگان مسافرکش را با تعارف آب میوه های آلوده می ربودند و پیکر بیهوش آن ها را در کنار…

به خاطر سرگرمی مدرک جعل می کردمپسر تحصیلکرده که مدعی است به 4 زبان زنده دنیا تسلط دارد، وقتی به اتهام جعل دستگیر شد، انگیزه خود را از این کار تفریح و سرگرمی عنوان کرد. 

به گزارش ایران ، شهریور امسال زن جوانی به اداره 18 پلیس آگاهی پایتخت رفت و از سرقت گوشی تلفن همراهش توسط دو موتورسوار شکایت کرد و گفت: پس از سرقت گوشی تلفن همراهم، یکی از سارقان با من تماس گرفت و گفت اگر تلفن همراهم را می‌خواهم، باید مبلغی به آنها پرداخت کنم. بعد هم شماره کارتی به من داد تا پول را به آن حساب واریز کنم.

 

با شکایت زن جوان، تحقیقات به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 34 آغاز شد. با استعلام شماره حساب، مشخص شد که حساب مورد نظر با مدارک جعلی افتتاح شده و هویت مالک آن مشخص نیست.

 

سرنخی از متهمان

در ادامه کارآگاهان پلیس پی بردند که گوشی تلفن شاکی، در اختیار یک خانم دکتر است. اما وقتی خانم دکتر برای تحقیقات به اداره آگاهی احضار شد، مدعی بود که از ماجرای سرقتی بودن گوشی بی خبر بوده و آن را خریده است.

 

گرچه زن میانسال چنین ادعایی را مطرح کرد اما در ادامه کارآگاهان پلیس دریافتند که او پسری به نام آرشام دارد که دارای دو سابقه جعل است بنابراین پس از هماهنگی‌های قضایی، برای بازرسی به خانه پسر جوان رفتند و از خانه وی تعداد زیادی مدارک جعلی از جمله کارت‌های هولوگرام‌دار، کارت‌های عابربانک، مدارک تحصیلی از دیپلم تا دکترا،  کارت معافیت، کارت ثبت نام در رشته‌های مختلف دانشگاهی که همگی جعلی بود و تعدادی گوشی مسروقه کشف شد.

 

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت با اعلام این خبر گفت: با کشف مدارک جعلی، در ادامه بررسی‌ها کارآگاهان اداره 18 پلیس آگاهی پایتخت پی بردند که متهم با ایجاد سایت‌هایی به نام‌های مهاجرانه و کیمیا تحصیل، صفحه اینستاگرامی علم 24 و کانال تلگرامی علم 24 و چند کانال دیگر اقدام به جلب مشتری  و فروش مدارک جعلی کرده است. بنابراین متهم با دستور قضایی بازداشت شد و تحقیقات برای شناسایی شاکی‌ها ادامه دارد.

 

گفت‌وگو با متهم

 

سابقه دستگیری‌ات برای چه بوده است؟

فقط سابقه جعل دارم. بار اول به سه سال حبس محکوم شدم اما  یک سالی که  در حبس ماندم، به خاطر شیوع کرونا آزاد شدم. بار دوم برای خودم کارت ملی جعل کردم تا سابقه‌دار بودنم مشخص نشود. بعد هم یک خانه اجاره کرده و کارت ملی را به صاحب خانه دادم، اما سر موضوعی با او دعوایم شد و پای پلیس به میان آمد  وقتی هم صاحبخانه کارت ملی مرا به پلیس نشان داد، آنها متوجه جعلی بودنش شدند و  بازداشتم کردند این بار به 6 ماه حبس محکوم  شدم.

 

انگیزه ات از جعل مدارک چه بود؟

من لیسانس نقاشی دارم و تسلط کامل به فتوشاپ و برنامه‌ریزی و انواع و اقسام رشته‌های انیمیشین، مسلط به زبان انگلیسی، فرانسه، یونانی و زبان فارسی هستم، طراحی سایت و اپلیکیشن انجام می‌دهم و تخصصم بیشتر فتوشاپ است و براحتی هر چه بخواهم، جعل می‌کنم. من نیازی به پول این کار ندارم برای تفریح و سرگرمی جعل و هک می‌کنم. خودروی گرانقیمت و خانه و پول دارم. پدر و مادرم پزشک هستند یکی از برادرها و یکی از خواهرهایم خارج از کشور زندگی می‌کند. به تازگی هم نامزد کردم و به عشق نامزدم می‌خواستم کارهای خلاف را کنار بگذارم.

 

هکر هم هستی؟

بله. تا الان به سایت‌ها و سیستم‌های کامپیوتری مهمی نفوذ داشتم چون بیشتر سیستم‌ها امنیت پایینی دارند. بارها سایت یکی از دانشگاه‌ها را هک کردم و وارد شدم مشخصات مشتری‌هایم را به سیستم می‌دهم و اسم‌شان را در فهرست قبولی‌ها می‌گذارم و برایشان مدرک تحصیلی جعلی درست می‌کنم.

 

چقدر برای این کار پول می‌گرفتی؟

بستگی به کار داشت برای  مدرک لیسانس 50 میلیون تومان، فوق لیسانس 70 میلیون تومان، دکترا تا 100 میلیون تومان، رشته‌های پزشکی قیمتش فرق داشت از 200 تا 300 میلیون تومان بود. برای پذیرش در رشته‌های پزشکی و قبولی بدون کنکور هم 500 تا 600 میلیون تومان می‌گرفتم. برای کارت پایان خدمت 60 تا 70 میلیون تومان.

 

مرجان همایونی

  

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------