سرقت اسلحه برای گروگانگیریسرباز یکی از دادسراهای تهران با سرقت اسلحه قصد گروگانگیری داشت اما پیش از اجرای نقشه‌اش دستگیر شد. 

به‌گزارش همشهری، چند روز قبل ماموری برای انجام کارهای حقوقی به یکی از دادسراهای تهران رفت. او کلت‌کمری‌اش و 5فشنگ آن را به سربازی که در قسمت نگهبانی نشسته بود تحویل داد و وارد دادسرا شد و ساعتی بعد وقتی کارش در دادسرا به اتمام رسید به سمت نگهبانی بازگشت تا اسلحه‌اش را تحویل بگیرد. اما نه اثری از اسلحه بود و نه سربازی که آنها را تحویل گرفته بود.

 

سرباز جوان درحالی‌که می‌بایست تا پایان ساعت اداری سر پستش باشد، بدون اینکه از مافوقش اجازه بگیرد آنجا را ترک کرده و ناپدید شده بود. وی تنها مظنون سرقت اسلحه و فشنگ‌ها بود و در بررسی دوربین‌های مداربسته معلوم شد که وی اسلحه و فشنگ‌ها را سرقت کرده و از دادسرا خارج شده است.

 

از آنجا که احتمال داشت وی با استفاده از اسلحه دست به اقدامی هولناک بزند، ردیابی‌ها برای بازداشت او شروع شد تا اینکه رد او مقابل خانه‌ای در غرب تهران به‌دست آمد و وی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد. متهم در بازجویی‌ها به سرقت اسلحه و فشنگ‌های یکی از مراجعه‌کنندگان اعتراف کرد و درباره انگیزه‌اش گفت: چیزی به پایان دوره خدمت سربازی‌ام نمانده بود و می‌دانم که اشتباه بزرگی مرتکب شده‌ام.

 

وی ادامه داد: مدتی قبل با زنی آشنا شدم و او از وضعیت زندگی‌اش برایم تعریف کرد. زن جوان می‌گفت شوهرش او را آزار می‌دهد و کتکش می‌زند. او مدعی بود که قصد جدایی از وی را داشته اما شوهرش حاضر نشده او را طلاق بدهد.

 

وی ادامه داد: زن جوان از من خواست که شوهرش را گوشمالی بدهم و مجبورش کنم که همسرش را طلاق دهد. او حتی پیشنهاد مبلغ هنگفتی داد و من با شنیدن مبلغ وسوسه شدم. زن جوان می‌گفت اگر کارم را درست انجام دهم همان شب دستمزدم را به حسابم واریز می‌کند و زندگی‌ام ازاین‌رو به آن رو خواهد شد.

 

به همین دلیل منتظر فرصتی بودم که این کار را انجام دهم تا اینکه روز حادثه فردی که مجوز حمل اسلحه داشت وارد دادسرا شد. او اسلحه و فشنگ‌هایش را تحویلم داد و من با دیدن آن وسوسه شدم تا نقشه گروگانگیری و گرفتن رضایت نامه کتبی برای طلاق آن زن را اجرا کنم. پس از سرقت راهی خانه آن زن شدم اما شوهرش در خانه نبود و هرچه منتظر ماندم نیامد. همسرش می‌گفت کارش طول کشیده و من قصد داشتم پس از اجرای نقشه به دادسرا برگردم و اسلحه را سر جایش بگذارم اما ماجرا لو رفت و خیلی زود دستگیر شدم.

 

سرباز جوان پس از اقرار به نقشه سرقت اسلحه بازداشت شد و با قرار قانونی در اختیار مأموران اداره آگاهی تهران قرار گرفت.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------