پوتین: به توافقات مهمی درباره ادلب دست یافتیم/ اردوغان: پیام دیدارمان برای منطقه امیدبخش خواهد بوداخبار,اخبار بین الملل,اردوغان و پوتین

رئیس جمهوری روسیه در نشست خبری مشترک با همتای ترکیه ای خود اعلام کرد: به توافقات مهمی درباره ادلب دست یافتیم.

به گزارش مهر به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین رؤسای جمهوری ترکیه و روسیه امروز دوشنبه پس از دیدار و رایزنی در شهر سوچی در در نشست خبری مشترکی شرکت کردند.

 

رئیس جمهوری روسیه در این نشست خبری گفت: به توافقات مهمی درباره ادلب دست یافتیم.

 

رئیس جمهوری روسیه در این نشست خبری گفت: به توافقات مهمی درباره ادلب دست یافتیم. درباره ایجاد منطقه عاری از سلاح  در ادلب به وسعت ۱۵ تا ۲۰ کیلومتر در امتداد خط ارتباطی میان مخالفان مسلح با نیروهای سوریه با آنکارا توافق کردیم.

 

وی در ادامه افزود: منطقه غیرنظامی میان نیروهای ارتش سوریه و شبه نظامیان باید تا ۱۵ اکتبر سال جاری میلادی (۲۴ مهر ماه) ایجاد شود.

 

پوتین اضافه کرد: مسکو و آنکارا تصمیم دارند تا با استفاده از چارچوب مذاکرات آستانه به راه حل سیاسی درباره سوریه دست یابند. همچنین؛ دو کشور بر مناطق کاهش تنش نظارت خواهند داشت.

 

اردوغان در دیدار با پوتین: پیام دیدارمان برای منطقه امیدبخش خواهد بود

اردوغان اعلام کرد: در حال حاضر بین ترکیه و روسیه در حوزه های سیاسی نظامی اقتصادی و بسیاری از بخش‌های دیگر همفکری و همراهی در جریان است و به ویژه در مسایل منطقه ای، همفکری و رایزنی بین ما وجود دارد و فکر می‌کنم، چشمان دنیا به نشست امروز ما در سوچی دوخته شده است و پیام این دیدار برای منطقه، امیدبخش خواهد بود.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------