آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,موگرینی

موگرینی: روسیه توسط اتحادیه اروپا تحریم می شود

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از اعمال تحریم های جدید علیه روسیه در هفته های آینده خبر داد. به گزارش مهر به نقل از تاس، «فدریکا موگرینی»…


کابینه اسرائیل در هاله ای از ابهاماخبار,اخبار بین الملل,بنیامین نتانیاهو

خبرهای ضد و نقیضی امروز جمعه درباره فروپاشی کابینه رژیم صهیونیستی و برگزاری انتخابات زودهنگام در سرزمین های اشغالی منتشر شد.

به گزارش ایرنا، 'اویگدور لیبرمن' وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از حزب اسرائیل خانه ما روز چهارشنبه به بهانه مخالفت با آتش بس با فلسطینیان در نوار غزه، استعفا کرد.

 

بنیامین نتانیاهو روز پنجشنبه مشورت ها و تلاش های خود را برای نجات ائتلاف خود و جلوگیری از برگزاری انتخابات زودهنگام به کار بست.

 

کناره گیری لیبرمن باعث شد ائتلاف نتانیاهو فقط یک کرسی از رقبا در مجلس (کنست) این رژیم بیشتر داشته باشد.

 

پس از کناره گیری وزیر جنگ، 'نفتالی بنت' وزیر آموزش رژیم صهیونیستی و رئیس حزب راستگرای تندرو (خانه یهود) از نتانیاهو خواست وی را به عنوان وزیر جنگ انتخاب کند.

 

بنت تهدید کرد درصورتی که نتانیاهو این درخواست را نپزیرد از ائتلاف وی خارج شود و هشت نماینده حزب خود را نیز وادار به خروج از ائتلاف نتانیاهو کند.

 

رسانه ها پس از آن اعلام کردند که بنت و نتانیاهو روز جمعه با هم دیدار و مشورت می کنند.

 

از ظهر امروز تاکنون خبرهای ضد و نقیضی در رسانه های رژیم صهیونیستی و منطقه درباره نتایج جلسه نتانیاهو و بنت منتشر شده است.

 

برخی از این خبرها بر ادامه اختلاف های نتانیاهو و بنت برسر وزارت جنگ و توافق برای انتخابات زودهنگام تاکید داشتند.

 

برخی رسانه ها نیز اعلام کردند: انتخابات زودهنگام پارلمانی در 90 روز آینده برگزار می شود و روز یکشنبه آینده جلسه ای برای تعیین زمان دقیق آن تشکیل می شود.

 

این درحالی است که آخرین اخبار شامگاه جمعه حاکی از مخالفت نتانیاهو با انتخابات زودهنگام است.

 

این رسانه ها اعلام کردند که نخست وزیر رژیم صهیونیستی، توافق برای برگزاری انتخابات زودهنگام را تکذیب و آن را شایعه رسانه ها دانسته است.

 

نتانیاهو گفته است که تمام تلاش خود را برای حفظ حکومت راستگرا و جلوگیری از تکرار اشتباه سال 1992 که کابینه راستگرا فروپاشید و کابینه ای چپگرا بر سر کار آمد، به کار می بندد.

 

تا ساعت تهیه این مطلب، همچنان اخبار ضد و نقیض و پیش بینی ها درباره آینده سیاسی رژیم صهیونیستی و کابینه نتانیاهو در رسانه ها ادامه دارد.

 


تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------