آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل

دونالد ترامپ: عضویت بزریل در ناتو را بررسی می‌کنیم

رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با همتای برزیلی خود در کاخ سفید گفت: به عضویت برزیل در ناتو می‌نگرم. به گزارش مهر به نقل از رویترز، دونالد…


حزب کارگر انگلیس: اگر طرح بریگزیت شکست بخورد باید انتخابات زودهنگام برگزار ‌شوداخبار,اخبار بین الملل,جرمی کوربین

رهبر حزب کارگر بریتانیا امروز (پنج‌شنبه) تاکید می‌کند چنانچه ترزا می در رای‌گیری هفته آتی پارلمان روی طرح‌های خروجش شکست بخورد، این جنبش اپوزیسیون خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز،  قانونگذاران پارلمان بریتانیا سه‌شنبه آتی (۲۵ دی) به طرح‌های ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا رای می‌دهند و انتظار شکست وجود دارد زیرا او نتوانسته است حمایت حزب ایرلند شمالی از دولت اقلیت خودش را به دست آورد.

 

جرمی کوربین، رهبر حزب اپوزیسیون کارگر بریتانیا می‌گوید: چنانچه دولت نتواند مهمترین لایحه‌اش را به تصویب برساند، پس باید انتخابات زودهنگام پارلمانی در این فرصت ممکن برگزار شود.

 

رئیس حزب محافظه‌کار می در پاسخ به کوربین گفته است حزب کارگر طرحی برای بریگزیت ندارد. براندون لویس تاکید کرد: آنها در عوض علنا بحث می‌کنند که چطور تصمیم مردم بریتانیا را مایوس کنند و دوباره رفراندوم برگزار کنند.

 

ترزا می تاکنون از طرحش عقب‌نشینی نکرده است؛ طبق آن مناسبات تجاری نزدیک با اتحادیه اروپا مد نظر است اما مشخص نیست که پس از خروج ۲۹ مارس سیاست بریتانیا به چه صورتی می‌شود.

 

قانونگذاران بریتانیا چهارشنبه با ۳۰۸ رای موافق و ۲۹۷ رای مخالف از دولت می خواستند تا اگر در رای‌گیری ۱۵ ژانویه شکست خورد ظرف سه روز کاری به طرحی جایگزین برسد. زمان طرح‌ریزی برنامه جایگزین پیشتر ۲۱ روز بود و هدف این قانونگذاران وارد آوردن فشار بیشتر به ترزا می است.  

 

کوربین می‌گوید: برای لغو بن‌بست، یک انتخابات تنها گزینه عملی نیست، بلکه دموکرات‌ترین گزینه است. حزب برنده در انتخابات می‌تواند حکم مذاکره برای یک توافق بهتر برای بریتانیا را تجدید کند و حمایت پارلمان و سراسر کشور را جلب کند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------