آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,کره شمالی

آمریکا: کره شمالی باید زرادخانه هسته ای اش را تسلیم کند

در حالی که چند روز بیشتر به برگزاری دیدار دوم سران کره شمالی و آمریکا نمانده است، واشنگتن یک بار دیگر اعلام کرد کره شمالی باید فورا برنامه…


ترزا می نخست وزیر بریتانیا باقی مانداخبار,اخبار بین الملل,ترزا می

در رای‌گیری که در پارلمان انگلیس انجام شد، نمایندگان با عدم رای اعتماد به دولت نخست وزیر موافقت نکردند.

به گزارش فارس، اکثریت نمایندگان پارلمان انگلیس با عدم رای اعتماد به دولت نخست وزیر انگلیس موافقت نکردند.

 

به گزارش رسانه‌های‌ انگلیسی، در این رای‌گیری 325 نمایندگان با عدم رای اعتماد به دولت ترزا می مخالفت کرده و 306 نماینده با آن موافقت کردند.

 

«جرمی کوربین» رهبر مخالفان دولت تاکید کرد که دولت ترزا می باید این اطمینان را ایجاد کند که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون توافق صورت نخواهد گرفت.

 

ترزا می با رأی‌گیری سه‌شنبه شب درباره برگزیت، متحمل سنگین‌ترین شکست دولت از پارلمان انگلیس از سال ۱۹۲۴ تاکنون شده است. جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بعد از این رأی‌گیری، طرح رأی عدم اعتماد به نخست‌وزیر را تقدیم پارلمان کرده بود.

 

ترزا می بعد از شکست طرحش در پارلمان انگلیس، طی اظهاراتی گفته که او دوشنبه هفته آینده طرح جایگزین دولتش را در زمینه برگزیت به مجلس عوام ارائه خواهد داد.

 

هرج و مرج سیاسی در انگلیس، در حالی صورت گرفته که این کشور از لحاظ حقوقی بایستی تا ۲۹ مارس (۹ فروردین ۱۳۹۸) از اتحادیه اروپا خارج شود و با توجه به شرایط کنونی ترزا می چاره‌ای جز رجوع دوباره به اتحادیه اروپا و انجام مذاکرات بیشتر با این اتحادیه ندارد.

 

با باقی ماندن نخست وزیر انگلیس در سمت خود،وی یک بار دیگر ظرف روزهای آینده بعد از گفت‌وگو با بروکسل توافق برگزیت را برای رأی‌گیری به پارلمان خواهد آورد اما اتحادیه اروپا هنوز نشانه‌ای مبنی بر اینکه برای ایجاد تغییرات در توافق برگزیت آمادگی دارد، نشان نداده است.

 

نخست وزیر انگلیس: برگزاری انتخابات بدترین اتفاق در شرایط کنونی است

ترزا می نخست وزیر انگلیس امروز چهارشنبه پیش از رای اعتماد پارلمان در اظهاراتی گفت: برگزاری انتخابات ملی بدترین چیزی است که الان می تواند برای بریتانیا رخ دهد و این مساله به معنای به تاخیر افتادن برگزیت خواهد بود.

 

وی در ادامه افزود: مطمئن هستم که دولت می تواند رای اعتماد را از پارلمان کسب کند.

 

پس از مخالفت پارلمان انگلیس با توافق برگزیت در رای گیری روز سه شنبه، جرمی کوربین رهبر حزب کارگر خواستار برگزاری رای اعتماد به دولت ترزا می شده است.

 

نخست وزیر انگلیس اظهار داشت: در شرایطی که به اتحاد نیاز داریم، برگزاری انتخابات بدترین چیزی است که می تواند در این شرایط اتفاق بیفتد. این انتخابات موجب هرج و مرج خواهد شد آن هم در شرایطی که نیاز به اطمینان خاطر داریم.

 


تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------