آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,دولت اسپانیا

مخالفت دولت اسپانیا با درخواست مقامات کاتالونیا برای مذاکره

.دولت اسپانیا با درخواست مقامات جدای طلب کاتالونیا برای مذاکره در خصوص اعتراضات اخیر، مخالفت کرد. به گزارش مهر به نقل از رویترز، مقامات…


ژنرال آمریکایی: مردم افغانستان نباید به گفت‌وگوهای صلح آمریکا با طالبان خوشبین باشداخبار,اخبار بین الملل

معاون سابق ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد که مردم افغانستان نباید به گفت‌وگوهای دولت ترامپ با طالبان خوشبین باشند زیرا تا زمانی که این گروه با دولت افغانستان حاضر به مذاکره نشود صلح برقرار نخواهد شد.

به گزارش تسنیم، «جک کین» ژنرال چهار ستاره آمریکایی با اشاره به تحولات اخیر در روند صلح افغانستان تصریح کرد که نباید به مذاکرات دولت ترامپ با طالبان خوشبین بود.

 

وی خاطرنشان کرد، تا زمانی که طالبان حاضر به مذاکره با دولت افغانستان نشود مردم این کشور باید به مذاکرات صلح آمریکا با طالبان به دیده شک نگاه کنند.

 

ژنرال بازنشسته آمریکایی اظهار داشت: در مذاکرات صلح که از سوی آمریکا با طالبان جریان دارد دولت افغانستان به حاشیه رانده شده است که این روند به نفع طالبان تمام خواهد شد.

 

وی افزود: عدم حضور دولت افغانستان مذاکرات آمریکا با طالبان باعث پچیده تر شدن روند صلح در این کشور شده است.

 

جک کین تصریح کرد که هیچ گفت‌وگوی در این زمینه با دولت افغانستان صورت نگرفته است که این کار باعث پچیدگی بیشتر شده است و ما برای تفاهم راه طولانی را در پیش خواهیم داشت.

 

معاون سابق ستاد مشترک ارتش آمریکا عدم مذاکره طالبان با دولت افغانستان را یکی از موانع اساسی در روند مذاکرات صلح این کشور عنوان کرده است.

 

قرار است نشست بین الافغانی بین احزاب سیاسی و طالبان با حضور نمایندگانی از دولت افغانستان در قطر برگزار شود اما با وجود آمادگی های دولت طالبان هنوز حاضر نشده است که با نمایندگان دولت افغانستان گفت‌وگو کند.

به نظر می‌رسد که تلاش‌های صلح با طالبان نیز به شکست روبرو شده است زیرا سفر هیئت مذاکره کننده افغانستان به قطر به تعویق افتاده و گزارش‌هایی نیز از تحریم احتمالی نشست قطر توسط طالبان منتشر شده است.

 

 دور ششم مذاکرات آمریکا با طالبان نیز قرار است بزودی برگزار شود اما اعلام عملیات بهاری جدید از سوی طالبان نشان می‌دهد که مذاکرات صلح آمریکا با این گروه در گذشته پیشرفتی صورت نگرفته است.

 

ریاست جمهوری افغانستان: دولت قطر نشست دوحه با طالبان را لغو کرده است

ارگ ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که پس از اینکه همه آمادگی‌ها برای برگزاری نشست رهبران سیاسی این کشور با طالبان صورت گرفته بود اما قطر فهرستی «نا متوازن» از شرکت‌کنندگان را نشست منتشر کرد که به معنای «بی احترامی به اراده و تصمیم مردم افغانستان» بود.

 

در ادامه بیانیه آمده است که شماری از رهبران سیاسی در نشست با «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان تصریح کردند که فهرست منتشر شده از طرف قطر قابل قبول نیست و دوحه باید با حضور هیئت تعیین شده از جانب افغانستان موافقت کند.

 

ارگ تصریح کرد که دولت قطر نتوانست درخواست کابل را برآورده کند و از اینرو کنفرانس دوحه را لغو کرد.

 

هیئت مذاکره‌کننده افغانستان که شمار آن‌ها به 250 نفر می‌رسید قرار بود عصر روز گذشته برای حضور در نشست با طالبان به قطر اعزام شوند.

 

واکنش طالبان به فهرست 250 نفری کابل: درک کنید که این کنفرانس مراسم عروسی نیست

 

پیش از این نیز برخی منابع دلیل تعویق نشست را اختلافات درباره ترکیب تیم مذاکره‌کننده افغانستان و مخالفت طالبان با شمار بالای این هیئت عنوان شده بود.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------