رئیس جمهور اتریش: رسوایی معاون صدراعظم شرم‌آور استاخبار,اخبار بین الملل

رئیس جمهور اتریش در واکنش به تحولات اخیر در عرصه سیاسی کشورش گفت که انتشار ویدئویی درباره معاون صدراعظم شرم‌آور است و نباید اتریش را اینگونه نگریست.

به گزارش فارس، «الکساندر فان دربالن» رئیس‌جمهور اتریش انتشار ویدئویی که به رسوایی و در نهایت انحلال دولت این کشور منجر شود را «شرم‌آور» توصیف کرد.

 

بنابر گزارش خبرگزای اسپوتنیک، فان‌در بالن در جریان کنفرانس خبری گفت: «این ویدئو شرم‌آور است. اما هیچکس نباید از (موجودیت) اتریش شرمنده باشد. من باید به وضوح بگویم: ما اینطور نیستیم. اتریش اینطور نیست.»

 

وی همچنین گفت که درباره انتخابات زودهنگام با «سباستین کورتس» صدراعظم اتریش صحبت کرده است و امروز یکشنبه هم با وی دیدار دارد و افزود: «اکنون ما باید هر چه لازم است انجام دهیم تا بار دیگر اعتماد ایجاد کنیم.»

 

یک منبع دولت ائتلافی اتریش دیروز (شنبه) اعلام کرد، کورتس به دنبال رسوایی «هاینس کریستین اشتراخه» معاونش، احتمال ادامه همکاری با وی را رد کرده است. انتشار ویدئویی درباره زدوبند مالی اشتراخه، وی ناچار به استعفا شد و کورتس با اعلام فروپاشی کابینه ائتلافی، از رئیس‌جمهور این کشور خواست «هرچه زودتر» انتخابات پیش از موعد برگزار کند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------