هیلی: معامله قرن برای حمایت از اسرائیل طراحی شده استاخبار,اخبار بین الملل,نیکی هیلی

نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل متحد اذعان کرد که معامله قرن بیش از آنکه به نفع فلسطینی‌ها باشد به نفع صهیونیست‌ها است.

به گزارش فارس، «نیکی هیلی»، نماینده سابق ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد طرح صلح ادعایی این کشور موسوم به معامله قرن را در راستای حمایت از رژیم صهیونیستی خواند.

 

هیلی که به حمایت‌های خود از صهیونیست‌ها معروف است، اخیرا با روزنامه صهیونیستی «اسرائیل‌ هیوم» مصاحبه کرده و گفته است که این طرح بر اساس عدم آسیب زدن به امنیت و ثبات این رژیم طراحی شده است.

 

او در این مصاحبه طولانی گفته است که از نظر طرح معامله قرن و «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا، امنیت رژیم صهیونیستی مافوق همه چیز است.

 

نیکی هیلی از همه طرف‌‌های مربوط به معامله قرن خواست با «چشم باز» به این طرح نگاه کنند و از آن استقبال کنند و برای رسیدن به «بهترین شرایط» تلاش کنند.

 

او خطاب به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به دلیل مخالفت با این طرح گفت که مخالفت عباس چهره واقعی او را نشان داد و نشان می‌دهد که کشورهای عربی اصلا به فلسطینی‌ها توجهی ندارند.

 

هیلی مدعی شد، اگر عرب‌ها به فکر فلسطین بودند، محمود عباس را مجبور می‌کردند که «برای بهبود اوضاع و زندگی فلسطینی‌ها» سر میز مذاکرات بنشیند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------