آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,اردوغان

اردوغان: اجازه نمی‌دهیم کردها در لباس ارتش سوریه در مرز بمانند

رئیس جمهور ترکیه امروز (چهارشنبه) گفت، رئیس جمهوری روسیه این اطمینان را به وی داده که شبه نظامیان یگان‌های مدافع خلق اجازه نخواهند داشت تا…


تیلرسون: کوشنر همه کاره سیاست خارجی آمریکا استاخبار,اخبار بین الملل,تیلرسون

وزیر خارجه سابق آمریکا در گفت‌وگو با قانونگذاران این کشور افشاگری‌هایی علیه مسائل دولت آمریکا مطرح کرده است.

به گزارش فارس، رسانه‌های آمریکایی در حال انتشار بخش‌های مختلفی از افشاگری‌های «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه اخراج‌شده آمریکا از مسائل دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا هستند.

 

تیلرسون در مصاحبه با اعضای کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفته که سران امارات و عربستان سعودی در سال ۲۰۱۷ مسئله محاصره قطر را با «جارد کوشنر»، داماد و مشاور ترامپ و «استیو بانون»، مشاور امنیت ملی وقت آمریکا در میان گذاشته‌اند و او از این موضوع با خبر نبوده است. 

 

وزیر خارجه سابق آمریکا گفته هنگامی که چهار کشور عربی محاصره قطر را اعلام کرده‌اند او از این تصمیم شگفت‌زده شده و با خبر هم نبوده که سعودی‌ها کوشنر و بانون را در جریان طرح خود قرار داده‌اند. او گفت: «این من را خیلی عصبانی می‌کند.»

 

تیلرسون گفته است: «من کاره‌ای نبودم. دیدگاه‌های وزارت خارجه هیچ وقت در نظر گرفته نمی‌شد.»

 

روزنامه نیویورک‌تایمز نوشته روایت تیلرسون نشان‌دهنده نقش گسترده کوشنر و بانون در هدایت سیاست خارجی آمریکا در خلال سال اول ریاست‌جمهوری ترامپ است. این مصاحبه به ویژه میزان نفوذ غیرعلنی کوشنر در کاخ سفید را نشان می‌دهد. 

 

تیلرسون گفته که کوشنر زمانی هم بدون اطلاع او در رستورانی در واشنگتن با وزیر خارجه مکزیک دیدار کرده است.  

 

کوشنر روابط نزدیکی با «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی و «محمد بن زاید آل نهیان»، ولیعهد ابوظبی دارد. نیویورک‌تایمز نوشته سیاست‌های این دو نفر منطقه خاورمیانه را به آشوب کشیده و وقوع برخی جنایت‌های حقوق بشری را موجب شده است.

 

تیلرسون گفته که او و «جیمز متیس»، وزیر دفاع سابق آمریکا هر دو هنگامی که برای اولین بار محاصره قطر از سوی چهار کشور عربی را شنیده‌اند از آن متعجب شده‌اند. 

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------