آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,اردوغان

اردوغان: با تروریستها توافق نکردیم/ از احدی اجازه نمی‌گیریم

رئیس‌جمهوری ترکیه با اشاره به اینکه اگر توافق با آمریکا اجرایی نشود پس از مهلت ۱۲۰ ساعته حمله را از سر خواهد گرفت، اعلام کرد: آمریکا…


دوترته: آمریکا می‌خواهد ما را برای جنگ با چین پیش بیاندازد، ما کرم خاکی نیستیماخبار,اخبار بین الملل,دوترته

دوترته طعمه قرار دادنش توسط آمریکا برای شروع جنگ با چین را بی‌فایده اعلام کرد و گفت هرگاه آمریکا اولین شلیک را در دریای جنوبی چین انجام دهد با خرسندی شلیک بعدی را انجام خواهد داد.

به گزارش فارس، «رودریگو دوترته» رئیس‌جمهور جنجالی فیلیپین گفت آمریکا سعی می‌کند فیلیپین را طعمه‌ای برای آغاز درگیری با چین قرار دهد.

 

به نوشته پایگاه خبری «بریتبارت»، پس از آن‌که یک قایق ماهی‌گیری فیلیپینی در برخورد با یک کشتی چینی غرق شد، تحریکاتی از سوی احزاب رقیب دوترته برای ایجاد رویارویی این کشور با چین صورت گرفت.

 

با این حال، دوترته که همچنان طبق نظرسنجی‌ها محبوبیت بالایی میان مردم کشورش دارد روز یک‌شنبه گفت: «ما هرگز در جنگ با چین پیروز نخواهیم بود اما امیدوارم چین برخی کارها را تکرار نکند».

 

وی افزود: «آمریکا همواره ما را [به سوی جنگ] هل می‌دهد و فریب ‌می‌دهد و مرا طعمه قرار می‌دهد. فکر می‌کنید فیلیپینی‌ها چه هستند؟ کرم خاکی؟»

 

دوترته خطاب به دولت آمریکا که سعی می‌کند فیلیپین را به ورود به جنگ با چین ترغیب کند، گفت: «همین حالا می‌گویم هواپیماها و کشتی‌هایتان را به دریای جنوبی چین بیاورید. اولین شلیک را انجام دهید و ما هم پشت شما هستیم. بفرمایید، بیایید بجنگیم. بگذارید آمریکا جنگ را اعلام کند. بگذارید تمام جنگ‌افزارهایشان را به دریای جنوبی چین بیاورند. اولین شلیک را انجام دهند و من خرسند خواهم بود که بعدی را شلیک کنم».

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------