آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,ترامپ

ترامپ، دستور لغو تحریم‌ها علیه ترکیه را صادرکرد

رئیس‌جمهور آمریکا در یک نشست خبری با اشاره به تحولات اخیر در رابطه با مرز ترکیه و سوریه و توافق اخیر آنکارا و مسکو، به وزیر خزانه‌داری…


ترودو خطاب به ترامپ: این شیوه درست کشورداری نیستاخبار,اخبار بین الملل,ترودو

نخست‌وزیر کانادا نیز با انتقاد از توییت‌های نژادپرستانه رئیس‌جمهور آمریکا علیه قانونگذاران کنگره این کشور خطاب به ترامپ گفت: «این شیوه درست مدیریت امور نیست».

به گزارش فارس، «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا نیز به صف منتقدان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل توییت‌های توهین‌آمیز اخیرش پیوست و گفت که این قطعا شیوه‌ مدیریت امور در کانادا نیست.

 

بنا بر گزارش پایگاه «هیل» وابسته به کنگره آمریکا، ترودو در کنفرانس خبری مشترک با «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با اشاره توییت‌های نژادپرستانه رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرد: «من تصور می‌کنم که مردم کانادا و سراسر جهان دقیقا می‌دانند که دیدگاه من در خصوص این اظهارات خاص چیست. این شیوه‌ای نیست که ما با توسل به آن امور را در کانادا اداره می‌کنیم».

 

نخست‌وزیر کانادا در ادامه بدون اینکه به این موضوع کوچکترین اشاره‌ای کند که از نظر وی اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا نژادپرستانه بوده، گفت: «یک شهروند کانادایی، یک کانادایی است، یک کانادایی. تنوع قومیت در کشور ما یکی از بزرگترین نقاط قوت و منشأ غرور و افتخار کانادایی‌هاست و من همچنان به دفاع از آن ادامه خواهم داد».

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------