آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,سمیر جعجع

«سمیر جعجع» استعفای اعضای حزب خود از کابینه لبنان را اعلام کرد

رئیس حزب «القوات‌اللبنانیه» بامداد یکشنبه با بیان اینکه دولت فعلی لبنان قادر به برداشتن گام‌های لازم جهت بهبود وضع اقتصادی موجود نیست…


دموکرات‌های حامی استیضاح ترامپ برای اولین بار اکثریت شدنداخبار,اخبار بین الملل,ترامپ

تعداد نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که از استیضاح ترامپ حمایت می‌کنند برای اولین بار از مرز ۵۰ درصد عبور کرده است.

به گزارش فارس، یک رسانه آمریکایی روز جمعه گزارش داده در مجلس نمایندگان آمریکا دموکرات‌هایی که از کلید زدن روند استیضاح  «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا حمایت می‌کنند برای اولین بار در اکثریت قرار گرفتند اما «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان ظاهراً هنوز با چنین اقدامی موافق نیست. 

 

پایگاه ان‌بی‌سی‌نیوز گزراش داده حمایت «اسلاود کارباجال»، قانونگذار ایالت کالیفرنیا از طرح استیضاح ترامپ موجب شده شمار قانونگذاران دموکراتی که از این اقدام حمایت می‌کنند از ۵۰ درصد عبور کند.

 

با بیانیه کارباجال، از میان ۲۳۵ نماینده دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا ۱۱۸ نفر خواستار آغاز فرایند استیضاح ترامپ شده‌اند. 

 

هفته گذشته «رابرت مولر»، بازپرس ویژه پرونده تبانی تیم ترامپ با روسیه در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ در یک جلسه استماع شرکت کرد. او در آن جلسه گفت که یافته‌های تحقیقات او ترامپ را از اتهام ممانعت در اجرای عدالت تبرئه نمی‌کند. 

 

علی‌رغم افزایش حمایت‌ها از استیضاح ترامپ، پلوسی بر اجتناب از آن تأکید دارد. 

 

او در آخرین نطق خود قبل از تعطیل شدن کنگره برای تعطیلات گفت: «وقتی که لازم باشد ترامپ را استیضاح کنیم این کار را انجام می‌دهیم. یک روز هم زودتر نباید انجام شود.»

 

نانسی پلوسی گفته که نماینده‌ها می‌توانند دیدگاه‌های خودشان را ابراز کنند و با او مخالفت کنند، اما او از دموکرات‌ها می‌خواهد کماکان به تحقیقات خود ادامه دهند. 

 

۱۱ نفر از روسای کمیته‌های مختلف آمریکا از استیضاح ترامپ حمایت می‌کنند، اما «جری نادلر»، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان در حمایت از چنین اقدامی محتاط است. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------