آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,سمیر جعجع

«سمیر جعجع» استعفای اعضای حزب خود از کابینه لبنان را اعلام کرد

رئیس حزب «القوات‌اللبنانیه» بامداد یکشنبه با بیان اینکه دولت فعلی لبنان قادر به برداشتن گام‌های لازم جهت بهبود وضع اقتصادی موجود نیست…


خروج ۱۰۰ شرکت از انگلیس در پی نگرانی از تبعات برکسیتاخبار,اخبار بین الملل
در پی تصمیم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا تاکنون حدود یکصد شرکت بین المللی از این کشور به هلند منتقل شده‌اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران نقل از خبرگزاری فرانسه، از زمان همه پرسی در مورد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به برکسیت حدود یکصد شرکت بین المللی به هلند منتقل شده‌اند و ۳۲۵ شرکت دیگر نیز به دلیل عدم اطمینان در مورد عواقب برکسیت به چنین جا به جایی علاقه‌مند هستند.

 

آژانس سرمایه گذاری خارجی هلند اعلام کرد شرکت‌های انگلیسی سود زیادی در جا به جایی به هلند دارند و شرکت‌های آمریکای شمالی، آسیایی و استرالیایی نیز این امکان را بررسی می‌کنند.

 

رئیس این موسسه تصریح کرد: «عدم اطمینان روز افزون در انگلیس و امکان بیش از پیش محتمل خروج بدون توافق» فعالیت این شرکت‌ها را دچار اشکال کرده است.

 

او افزود: «به همین دلیل شرکت‌های زیادی هر روز به هلند به عنوان پایگاه بالقوه جدید برای بازار اروپا نگاه می‌کنند.»

 

ان او اس NOS شبکه رادیو-تلویزیونی دولتی هلند گزارش داد ۶۲ شرکتی که ابتدا به دلیل برکسیت به هلند نقل مکان کردند ۲۵۰۰ شغل ایجاد و ۳۱۰ میلیون یورو در هلند سرمایه گذاری کردند.

 

آژانس مالی بلومبرگ و مقر اروپایی شبکه دیسکاوری Discovery از جمله آخرین شرکت‌هایی هستند که مقرشان به هلند منتقل شد.

 

آژانس سرمایه گذاری خارجی هلند افزود: «بسیاری از این شرکت‌ها دلایل فوری از جمله مجوز‌های بانکی و حق انتشار دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهد در اتحادیه اروپا فعال باشند. برکسیت برای هلند خبر بدی است، اما با برکسیت هر روز شرکت‌های بیشتری هلند را برای سال‌های آینده انتخاب می‌کنند».

 

شرکت‌های ژاپنی سونی و پاناسونیک نیز که در زمینه الکترونیک فعالیت دارند از چند ماه پیش با نگرانی از حواشی برکسیت، مقر اروپایی خود را به هلند منتقل کردند.

 

تاریخ خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ۳۱ اکتبر تعیین شده است که اگر برکسیت بدون توافق باشد ارتباطات تجاری را به طور چشمگیر تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------