آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخباربین الملل,ملکه بریتانیا

۶ کار عادی که ملکه بریتانیا هرگز در عمرش انجام نداده

ملکه ی نود و سه ساله ی بریتانیا، طولانی ترین دوره ی سلطنت در تاریخ این کشور را داشته، تا به حال با دوازده رئیس جمهور آمریکا ملاقات کرده،…


وزیران خارجه روسیه و عربستان تلفنی درباره اوضاع در خلیج فارس گفت وگو کردنداخبار,اخبار سیاست خارجی,وزیران خارجه روسیه و عربستان
وزیران خارجه روسیه و عربستان سعودی در گفت وگویی تلفنی درخصوص مسائل کلیدی دستور کار منطقه‌ای ازجمله اوضاع منطقه خلیج فارس، بحران یمن و مساله سوریه گفت وگو کردند.

به گزارش ایرنا از وزارت امور خارجه روسیه، این تماس به ابتکار طرف عربستانی صورت گرفت و سرگئی لاوروف و «ابراهیم العساف» به تبادل نظر در خصوص طرح امنیت گروهی روسیه در خلیج فارس پرداختند.

 

در طرح امنیت گروهی خلیج فارس گفته شده است: تأمین امنیت در خلیج فارس یکی از مهمترین مسائل حال حاضر جهان است و تحولات نظامی و سیاسی سال‌های گذشته در خاورمیانه و شمال آفریقا، باعث رشد سریع تهدیدهای تروریستی در این بخش از جهان که ذخایر زیادی از منابع هیدروکربنی در آن وجود دارد، شده است و عواقب فاجعه باری برای اقتصاد جهانی و به ویژه امنیت انرژی به همراه دارد.

 

روس‌ها در طرح خود آورده‌اند: «در شرایط کنونی، اقدامات پی در پی و مؤثر در سطح بین المللی و منطقه‌ای به منظور بهبود و توسعه وضع موجود در خلیج فارس برای غلبه بر بحران طولانی مدت و تبدیل این منطقه به مکانی امن و صلح آمیز برای همسایگی خوب و توسعه پایدار ضروری است».

 

به عقیده روس‌ها، ایده ایجاد یک سیستم امنیتی در منطقه خلیج فارس می‌تواند نقش کلیدی در تحکیم فعالیت‌های سیاسی و دیپلماتیک در منطقه ایفا کند.

 

وزیران خارجه روسیه و عربستان سعودی در ادامه مذاکره تلفنی درخصوص موضوعات همکاریهای دوجانبه با محوریت سفر آتی ولادیمیر پوتین به ریاض که قرار است در ماه اکتبر برگزار شود، گفت و گو و تبادل نظر کردند.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------