طالبان: هر وقت به توافق نهایی رسیدیم، مذاکرات از سوی آمریکا لغو شداخبار,اخبار بین الملل,طالبان
یکی از اعضای دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت: هر وقت به توافق نهایی رسیدیم، مذاکرات از سوی آمریکا لغو شد.

به گزارش مهر، در پی لغو مذاکرات صلح میان دولت آمریکا و نمایندگان گروه طالبان به دستور ترامپ، یک هئیت مذاکره‌کننده طالبان از قطر به مسکو رفته است.

 

شیر محمد عباس استانکزی از اعضای دفتر سیاسی طالبان در قطر که رهبری این هیئت را بر عهده دارد در مصاحبه با تلویزیون دولتی روسیه اعلام کرد که جنگ بر آن‌ها (طالبان) تحمیل شده است.

 

وی در این باره افزود: با این حال هنوز طالبان علاقمند به حصول صلح در افغانستان از طریق مذاکره است. متاسفانه هر زمانی که ما به یک توافق نهایی رسیدیم، مذاکرات از سوی آمریکا لغو شده است.

 

عضو برجسته دفتر سیاسی طالبان در قطر در ادامه تأکید کرد که در زمان ریاست جمهوری بارک اوباما (ریاست جمهوری پیشین آمریکا) نیز ۲ بار توافقات این چنینی متوقف شده بودند.

 

تاس ساعاتی پیش گزارش کرد پس از آن که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دستور به توقف مذاکرات با طالبان افغانستان داد، گزارش‌هایی از حضور هیاتی از دفتر قطر طالبان در مسکو جهت گفتگو با مقامات روسیه منتشر شد.

 

تاس اظهارات محمد سهیل شاهین، سخنگوی دفتر طالبان در قطر، را بازتاب داده بود و در این باره نوشت: نمایندگان طالبان با «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان، دیدار کرده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------