آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , آزمایش‌های موشکی

واشنگتن درباره ادامه آزمایش‌های موشکی به کره شمالی هشدار داد

نماینده آمریکا در سازمان ملل می‌گوید آزمایش‌های موشکی کره شمالی غیرسازنده است و برای پیونگ‌یانگ تبعات از پی دارد. به گزارش فارس، در حالی که…


نتانیاهو: عدم سیطره اسلامگراها بر مصر و اردن به نفع اسرائیل استاخبار,اخبار بین الملل,نتانیاهو
نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در سخنانی گفت که عدم سیطره اسلامگراها بر دو کشور مصر و اردن در راستای منافع آشکار این رژیم قرار دارد.

به گزارش فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در سخنرانی در کنست این رژیم و به مناسبت بیست‌وپنجمین سالگرد امضای توافق صلح به سخنرانی پرداخت.

 

وی در این زمینه گفت: «ما منفعت ویژه‌ای در حفظ توافق صلح (با اردن) داریم که ناشی از این حقیقت است که ما دارای طولانی‌ترین مرز با اردن هستیم.»

 

نتنانیاهو در ادامه گفت: «اهمیت ثبات در اردن همانند ثبات در مصر و ثبات در توافقنامه‌های صلح یا عدم تسلط عناصر اسلامگرا بر این کشورها، در راستا منافع آشکار اسرائیل و همچنین رژیم‌های مصر و اردن است.»

 

وی اضافه کرد: «از سوی دیگر، هیچ دلیلی وجود ندارد که آنها به ما حمله کنند. ما قدرتمند هستیم و این یک اساس است. از سوی دیگر ما به اندازه کافی قدرتمند هستیم تا مانع از تصرف این کشورها توسط دیگران شویم.»

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه این سخنرانی گفت: «ما در مجاورت سرزمین‌های این دو کشور (مصر و اردن) هستیم و آنها وابسته به قدرت ما برای جلوگیری از تصرف این دو کشور توسط عناصر مختلف هستند. من وارد جزئیات نمی‌شوم که چگونه در حال کمک به آنها هستیم تا از تصرف سرزمین‌های آنها جلوگیری شود.»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------