X

آخرین اخبار بین الملل


,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

پنتاگون: از نیروهایمان در عراق محافظت می‌کنیم

وزارت دفاع آمریکا تاکید کرد که در زمان و مکان مناسب، به حملات مداوم علیه نیروهای خود در عراق پاسخ خواهد داد. به گزارش ایسنا، به نوشته…

نامه پاپ به برهم صالح: عراق می‌تواند نقشی تاثیرگذار در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی ایفا کندپاپ فرانسیس،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
رئیس جمهوری عراق در دیدار با سفیر واتیکان در بغداد، نامه پاپ را از وی دریافت کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از میدل ایست نیوز، برهم صالح، رئیس جمهوری عراق در دیدار با «میتجا لسکوفار»، سفیر واتیکان در بغداد، نامه پاپ را از وی دریافت کرد.

 

سفیر واتیکان در آغاز دیدار ضمن انتقال درود و سلام پاپ به رئیس جمهوری عراق، نامه وی را به برهم صالح تقدیم کرد؛ نامه‌ای که پاپ در آن ضمن تشکر از دولت و ملت عراق بابت استقبال گرم انجام شده به هنگام سفر اخیر، تاکید کرده است: عراق با بهره‌گیری از تمدن، تاریخ و فرهنگ خود می‌تواند نقشی تاثیرگذار در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی ایفا کند.

 

پاپ در این نامه با اشاره به اینکه تنوع فرهنگی، دینی و قومیتی عراق یکی از نقاط قوت این کشور است، از عراق در تلاش‌هایش برای برقراری امنیت، ثبات و صلح اعلام حمایت کرد.

 

در مقابل، برهم صالح با درخواست از سفیر واتیکان برای انتقال درود و احترام وی به پاپ، ضمن اشاره به اهمیت سفر وی به عراق و شهرهای آن اعم از بغداد، نجف، ذی قار، اربیل و موصل، از حمایت و اهتمام مستمر وی به مردم عراق تقدیر و تشکر کرد.

 

رئیس جمهوری عراق اظهار کرد: سفر پاپ، پیام همبستگی انسانی عمیق برای مردم عراق بود که خواهان پشت سر نهادن دشواری‌ها و برقراری امنیت و ثبات و تقویت همزیستی میان همه طیف‌ها و ترویج روحیه همزیستی و صلح در کشور و همه منطقه هستند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------