مذاکره سیاستمداران مطرح افغانستان با طالبان/ مذاکره پنتاگون با همسایگان افغانستان برای استفاده از حریم هواییمذاکره سیاستمداران مطرح افغانستان با طالبان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
سیاستمداران مهم افغانستانی از جمله عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان و حامد کرزی برای مذاکره با طالبان به دوحه می‌روند.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری طلوع نیوز گزارش داد که سیاستمداران مهم افغانستانی از جمله عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان و حامد کرزی رییس جمهوری پیشین این کشور برای انجام مذاکره با هیات طالبان به دوحه پایتخت قطر خواهند رفت.

 

منابع آگاه به این شبکه خبری گفتند که یک تیم ۱۱ نفره از سیاستمداران افغانستانی قرار است پایان این هفته برای مذاکره با طالبان به دوحه سفر کنند.

 

هنوز مشخص نیست که چه کسی هیات طالبان در این مذاکره را رهبری می‌کند.

 

سفر قریب الوقوع این تیم سیاسی از افغانستان در حالی برنامه ریزی شده است که عبدالله و کرزی روز سه شنبه اعلام کردند که انتظار دارند گام‌های مهمی در عرض چند روز آینده در جهت مذاکرات صلح برداشته شود.

 

***

 

پنتاگون: در حال مذاکره با همسایگان افغانستان برای استفاده از حریم هوایی آنها هستیم

وزارت دفاع آمریکا روز سه‌شنبه خبر داد که در حال انجام مذاکره با کشورهای همجوار افغانستان است.

 

بر اساس اعلام پنتاگون این مذاکرات درباره امکان استفاده از حریم هوایی این کشورها برای انجام حملات هوایی برای مبارزه با تروریسم است.

 

این در حالی است که دولت ترکیه پیشنهاد داده که بعد از خروج نظامیان آمریکایی و ناتو از افغانستان، مدیریت و حفاظت از فرودگاه بین‌المللی کابل را به شرط حمایت‌های مالی، سیاسی و لجستیک متحدانش مخصوصا واشنگتن، برعهده بگیرد.

 

بعد از آن، «حمدالله محب» مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان، تایید کرد که این کشور و ترکیه برای تامین امنیت فرودگاه کابل پس از خروج نیروهای خارجی، در حال مذاکره هستند و تنها برخی مسائل باقی مانده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------