آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , وزیر کشور انگلیس

هشدار وزیر کشور انگلیس درباره تاثیر بریگزیت بدون توافق بر سیستم‌های نظارتی مشترک

وزیر کشور انگلیس به همتایانش در اتحادیه اروپا هشدار داد که خروج احتمالاً بدون توافق لندن از اتحادیه مذکور به اختلال در سیستم‌های نظارتی…


دموکرات‌ها دعوت ترامپ برای مذاکره درباره تعطیلی دولت را نپذیرفتنداخبار,اخباربین الملل,ترامپ

هیچ‌یک از نمایندگان دموکرات حاضر به شرکت در ضیافت ناهار رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید برای مذاکره درباره تعطیلی دولت نشدند.

به گزارش تسنیم ،  در حالی که دونالد ترامپ رئیس  جمهور آمریکا از نمایندگان دموکرات دعوت کرده بود تا در ضیافت ناهار کاخ سفید شرکت کرده و درباره راهکارهای پایان دادن به تعطیلی دولت آمریکا رایزنی و مذاکره کنند ولی هیچ‌یک از نمایندگان دموکرات در این مراسم شرکت نکردند.

این بخشی از تلاش‌های ترامپ برای مجبور کردن دموکرات‌ها به مذاکره درباره تعطیلی دولت بوده است. ترامپ تعدادی از دموکرات‌های میانه‌رو را به کاخ سفید دعوت کرده بود تا از این راه به اعتبار نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان لطمه وارد کند.

پافشاری ترامپ بر درخواست خود مبنی بر اختصاص ۵.۷ میلیارد دلار بودجه برای ساخت دیوار مرزی مکزیک و مخالفت دموکرات‌ها موجب شده است تا دولت آمریکا در بیست و شش روز گذشته با تعطیلی بخشی از فعالیت‌هایش روبه‌رو شود.

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید در این باره گفت: رئیس جمهور هم به دموکرات‌ها و هم به جمهوری‌خواهان پیشنهاد داده بود تا در مراسم صرف ناهار این فرصت را داشته باشند تا با یکدیگر دیدار کنند ولی متأسفانه هیچ‌یک از نمایندگان دموکرات در این مراسم شرکت نکرد.

۹ نماینده جمهوری‌خواه در این برنامه شرکت کردند ولی سندرز تأکید کرد: این دموکرات‌ها هستند که باید به میز مذاکره بازگردند تا با رئیس جمهور به یک توافق دست یابند.

پس از پایان این نشست، نمایندگان جمهوری‌خواه به‌شدت از دموکرات‌ها به‌خاطر عدم شرکت در این ضیافت ناهار انتقاد کردند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------