برگزاری چهارمین مناظره انتخاباتی جمهوری خواهان بدون ترامپترامپ،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
نامزدهای جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا چهارمین مناظره انتخاباتی درون حزبی خود را بدون دونالد ترامپ برگزار می‌کنند.

به گزارش تسنیم، نامزدهای جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا عصر امروز چهارمین مناظره انتخاباتی درون حزبی خود را بدون دونالد ترامپ برگزار می کنند.

 

براساس این گزارش، رقبای دیگر ترامپ از جمله نیکی هیلی فرستاده سابق آمریکا در سازمان ملل و ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا، عصر امروز به وقت محلی در این مناظره تلویزیونی حضور خواهند داشت.

 

در این مناظره تلویزیونی که در دانشگاه آلاباما برگزار می شود، دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات 2024 همچون مناظره های قبلی حضور ندارد.

 

این نخستین باری نیست که رئیس جمهور سابق آمریکا در مناظره های انتخاباتی شرکت نمی کند. وی در سه مناظره قبلی نیز حضور نداشت. ترامپ علت عدم حضور خود در مناظره ها را پیشتازی در نظرسنجی ها در میان رقبای خود دانسته است.

 

ترامپ در مناظره اول درون حزبی جمهوری خواهان که در ماه اوت در شهر میلواکی برگزار شد، شرکت نکرد و به جای آن در مصاحبه ای به میزبانی فاکس نیوز شرکت کرد.

 

وی همچنین در مناظره دوم درون حزبی جمهوری خواهان که در ماه سپتامبر در کالیفرنیا برگزار شد، شرکت نکرد و به جای آن با سفر به میشیگان در میان کارگران اعتصاب کننده صنعت خودروسازی حاضر شد و به حمایت از آنها پرداخت.

 

وی علاوه بر این در سومین مناظره جمهوری خواهان که در تاریخ 8 نوامبر برگزار شد، شرکت نکرد و به جای آن در یک گردهمایی انتخاباتی در جمع هوادارانش که تنها در 15 مایلی محل برگزاری مناظره بود، حضور یافت.

 

کریس کریستی جمهوری خواه، ترامپ را به دلیل عدم حضور در مناظره مورد انتقاد قرار داد و اذعان کرد او می خواهد این مناظره ها را به دلایل کاملا خودخواهانه، پایان دهد. وی این کار را می کند زیرا نمی خواهد در مقابل دیگر نامزدهای جمهوری خواه قرار گیرد که می توانند او را به چالش بکشند.

 

ترامپ پس از مناظره اول دیگر هم حزبی های جمهوری خواه خود را تشویق کرد که مناظره نکنند اما در مقابل بایدن متحد شوند. او تاکید کرد آخرین مناظره جمهوری خواهان، کم امتیازترین مناظره در تاریخ آمریکا بود. جمهوری خواهان نباید مناظره کنند. آنها باید برای شکست دادن بدترین و بی کفایت ترین دولت در تاریخ ایالات متحده، با یکدیگر متحد شوند.

 

این در حالی است که به رغم عدم حضور ترامپ در این مناظره ها، براساس نظرسنجی های صورت گرفته وی همچنان نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات 2024 است.

 

در حال حاضر دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان با اتهامات کیفری متعددی روبروست: تلاش برای ابطال نتایج انتخابات 2020 و حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره در ژانویه 2021، نگه داری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی اش در فلوریدا پس از ترک کاخ سفید، پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی، و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات در ایالت جورجیا. وی همچنین درگیر پرونده کلاهبرداری و اتهامات مالی است. علاوه بر این رئیس جمهور سابق آمریکا با پرونده پرداخت خسارت به یک نویسنده که او را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، روبروست. ترامپ انجام هر اقدام نادرست در این پرونده ها را در و تاکنون در هیچ یک از این پرونده ها گناهکار شناخته نشده است.

 

اما دونالد ترامپ طرح این اتهامات را تنها با انگیزه سیاسی و با هدف کنار گذاشتن او از رقابت‌های انتخاباتی 2024 می‌داند، این در حالی است که براساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌ها، ترامپ همچنان نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان برای انتخابات 2024 است. وی مدعی است طرح این اتهامات تنها باعث پیشتازی او در نظرسنجی‌ها شده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------