ترامپ در دادگاه از خود دفاع نکردترامپ،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا، همزمان با پایان جلسه ادای شهادت در دادگاه پرداخت حق السکوت، در جایگاه حاضر نشد.

به گزارش تسنیم، دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2024، ترجیح داد تا همزمان با پایان جلسه روز گذشته رسیدگی به اتهام پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی، در جایگاه شاهدان حاضر نشود و از خود دفاع نکند.

 

براساس این گزارش، هفته ها بود که حدس و گمان هایی درباره حضور ترامپ در جایگاه برای دفاع از خود در برابر اتهام پرداخت حق السکوت 130 هزار دلاری به استورمی دنیلز و قانونی جلوه دادن این رقم پیش از انتخابات سال 2016، مطرح شده بود.            

 

بر این اساس، او با حضور در جایگاه ممکن بود بخواهد هیئت منصفه 12 نفره و 6 جایگزین آنها را متقاعد کند که هدف او حفاظت از آبروی خود و خانواده اش و نه پوشاندن داستان استورمی درباره داشتن رابطه جنسی که وجهه سیاسی او را خراب کند.

 

اما معمولا متهمان پرونده های کیفری در دادگاه های خود در جایگاه دفاع قرار نمی گیرند زیرا این کار آنها را ملزم به پاسخ دادن به سوالات دادستان ها می کند.همچنین ترامپ ممکن بود در معرض پیش قضاوت قرار گیرد اگر با سوگند خوردن دروغ می گفت.

 

این در حالی است که ترامپ سال گذشته در دادگاه کلاهبرداری و فساد مالی به پرداخت 355 میلیون دلار محکوم شد. ممکن است اتفاق مشابهی در این پرونده بیافتد.

 

دادگاه رسیدگی به اتهامات دونالد ترامپ درباره پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیر اخلاقی از چند هفته پیش در حال برگزاری است. براساس این گزارش یک هیئت منصفه 12 نفره برای بررسی اتهامات ترامپ تعیین شده است.

 

براساس پرونده حق السکوت ترامپ، دادستان‌های نیویورک اعلام کردند که ترامپ پیش از انتخابات سال 2016، از مایکل کوهن وکیل سابق خود خواسته تا 130 هزار دلار را به عنوان حق السکوت در ازای رابطه جنسی وی با استورمی دنیلز پرداخت کند و سپس با جعل اسناد پرداختی آن، این رقم را به عنوان هزینه‌های قانونی نشان دهد.

 

این در حالی است که ترامپ هر گونه رابطه با دنیلز را رد کرده است. نام واقعی این بازیگر، استفانی کلیفورد است.

 

در جریان برگزاری جلسات دادگاه، قاضی، ترامپ را به جرم اهانت به دادگاه و تخطی از حکم ممنوعیت رسانه ای، به پرداخت 10 هزار دلار جریمه محکوم کرد.

 

این قاضی هشدار داد در صورتی که ترامپ به نقض حکم ممنوعیت رسانه ای در این پرونده ادامه دهد، او را زندانی خواهد کرد. قاضی پیشتر برای جلوگیری از ارعاب و انتقاد ترامپ علیه شاهدان و دیگر افراد دخیل در این پرونده، حکم ممنوعیت رسانه ای و اظهارنظر عمومی درباره این پرونده را برای ترامپ صادر کرده بود.

 

حدود دو هفته پیش استورمی دنیلز در دادگاه علیه ترامپ شهادت داد.وی در این دادگاه ملاقات خود با ترامپ در سال 2006 را با الفاظی ناخوشایند توصیف کرد و شهادت داد که با ترامپ رابطه داشته و پیشتر بیم آن را داشته که این موضوع علنی شود.

 

وی خطاب به هیئت منصفه گفت: پس از افشای این موضوع در سال 2018، هرج و مرج در زندگی اش ایجاد شده و طرد شده و مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

 

وی تصریح کرد که از ترامپ متنفر است و اینکه رئیس جمهور سابق می خواهد از داستان او درآمد کسب کند. وی خاطرنشان کرد امیدوار است ترامپ را در صورت مجرم شناخته شدن در زندان ببیند.

 

در عین حال، توضیحات این خانم درباره دلایل علنی کردن این موضوع پس از هفت سال سکوت و انکار، نامشخص بود.

 

در همین حال وکلای ترامپ خوش نامی خانم دنیلز را زیر سوال برده و او را درباره اظهارات نادرستی که طی سال ها درباره زمان ملاقات با ترامپ بیان کرده، مورد تحقیق و پرسش قرار دادند.

 

علاوه بر این هفته گذشته مایکل کوهن وکیل سابق ترامپ در دادگاه پرداخت حق السکوت به استورمی دنیلز ، علیه رئیس جمهور سابق شهادت داد.

 

وی در دادگاه شهادت داد که دونالد ترامپ شخصا پرداخت حق السکوت 130 هزار دلاری به دنیلز را پیش از انتخابات سال 2016 تایید کرده است.

 

کوهن در این جلسه اظهار کرد ترامپ به او گفته که این کار را انجام دهد و به او دستور داده تا بهترین راه را برای پرداخت این رقم پیدا کند تا کسی متوجه آن نشود.

 

وی تصریح کرد همه چیز نیاز به تایید آقای ترامپ داشت و وی خود شخصا دستور پرداخت را صادر کرده است.

 

در همین حال ترامپ پس از پایان جلسه ادای شهادت کوهن، قاضی دادگاه را فاسد خواند زیرا مانع فعالیت های انتخاباتی او شده است.

 

در حال حاضر دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان با اتهامات کیفری متعددی روبروست: تلاش برای ابطال نتایج انتخابات 2020 و حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره در ژانویه 2021، نگه داری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی اش در فلوریدا پس از ترک کاخ سفید، پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی، و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات در ایالت جورجیا. وی همچنین درگیر پرونده کلاهبرداری و اتهامات مالی است. علاوه بر این رئیس جمهور سابق آمریکا با پرونده پرداخت خسارت به یک نویسنده که او را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، روبروست.

 

اما ترامپ انجام هر اقدام نادرست در این پرونده ها را رد و طرح این اتهامات را تنها با انگیزه سیاسی و با هدف کنار گذاشتن او از رقابت‌های انتخاباتی 2024 می‌داند.

 

اگر ترامپ بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود، می تواند برای هر گونه اتهام فدرال علیه خود درخواست عفو بدهد.

 

این در حالی است که در اوایل ماه مارس جو بایدن و دونالد ترامپ موفق به کسب نامزدی دموکرات ها و جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا شدند تا نخستین رویارویی دوباره دو نامزد انتخاباتی در حدود 70 سال اخیر در تاریخ این کشور رقم بخورد.

 

در جدیدترین نظرسنجی درباره انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا «جو بایدن»، رئیس‌جمهور مستقر این کشور در 5 ایالت کلیدی از 6 ایالت کلیدی با اندکی اختلاف پایین‌تر از رقیبش از حزب جمهوری‌خواه «دونالد ترامپ» قرار دارد.

 

دونالد ترامپ در ایالت‌های آریزونا، پنسیلوانیا، ویسکانسین، نوادا و جورجیا عملکرد بهتری نسبت به رقیب دموکرات خود کسب کرده است. همچنین وضعیت ترامپ در میان قشر جوان و رأی‌دهندگان رنگین‌پوست نسبت به سال 2020 بهتر شده است.

 

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پنجم نوامبر سال 2024 برگزار می شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------