آمریکا: معرفی گروه واگنر به عنوان سازمان جنایتکار فراملیاخبار،اخبار جدید،اخبار روز
وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه تحریم‌های جدیدی علیه نهادها و شخصیت‌های روس وضع کرد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری "تاس" وزارت خزانه داری آمریکا رستم مینیخانوف، رئیس فدرال تاتارستان، دنیس مانتوروف معاون نخست وزیر و وزارت صنعت و تجارت روسیه و چند نهاد دیگر روس را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد.

 

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است: "رستم نورگلیویچ مینیخانوف، یک تبعه روس و رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی عام توپولف که بمب افکن‌های راهبردی برای ارتش روسیه تولید می‌کند، تحریم شده است. مینیخانوف همچنین رئیس فدرال تاتارستان، تابعیت روسیه دارد. "

 

علاوه بر مینیخانوف، شخصیت‌های دیگر تحریم شده توسط آمریکا شامل دنیس مانتوروف معاون نخست‌وزیر و وزیر صنعت و تجارت فدراسیون روسیه, آرکادی گوستف رئیس سازمان زندان‌های روسیه و همچنین گلسینا همسر مینیخانف و شرکت لوچیانو می‌شود.

 

الکساندر خاریچف، رئیس دفتر رئیس جمهور روسیه نیز در لیست تحریم‌های جدید آمریکا قرار گرفته است.

 

معرفی گروه واگنر به عنوان سازمان جنایتکار فراملی

آمریکا همچنین روز پنجشنبه تحریم‌ها علیه گروه واگنر را تشدید کرد و این گروه نظامی روس را که در جنگ اوکراین حضور دارد به عنوان یک سازمان جنایتکار فراملی معرفی کرد.

 

وزارت خزانه‌داری آمریکا، به عنوان بخشی از تحریم‌های روز پنجشنبه خود علیه شخصیت‌های مختلف روسیه, گفت که گروه واگنر را به عنوان یک "سازمان جنایتکار فراملی مهم" معرفی کرده است.

 

به گزارش ایرنا, پیش از این, هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی کاخ سفید با بیان این که گروه نظامی روسی واگنر ۵۰ هزار نیرو در اوکراین مستقر کرده است، گزارش داد که این گروه جنایتکار بین المللی است و آن را تحریم می‌کنیم.

 

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در جمع خبرنگاران افزود: تخمین می‌زنیم که گروه واگنر در اوکراین ۵۰ هزار نیرو مستقر کرده است. ما ارزیابی می‌کنیم که واگنر به جذب نیرو از زندان‌های روسیه ادامه خواهد داد.

 

آمریکا در سال ۲۰۱۷ گروه واگنر را به فهرست سیاه تجاری خود اضافه کرد و اخیرا محدودیت‌های جدیدی بر صادرات فناوری به این گروه شبه‌نظامی وضع کرد.

 

کاخ سفید سه هفته پیش گفت که واگنر یک محموله تسلیحاتی از کره شمالی برای کمک به تقویت نیروهای روسیه در اوکراین خریداری کرده و این موضوع نشانه‌ای از نقش رو به گسترش این گروه در درگیری اوکراین است. 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023