آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل

واکنش بن علوی به تماس‌های عمان با اسرائیل

وزیر امور خارجه سلطان نشین عمان عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل را تکذیب کرد. به گزارش تسنیم، یوسف بن علوی وزیر امور خارجه سلطان نشین عمان…


مدیر سابق کمپین انتخاباتی ترامپ زندانی شداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

رئیس کلانتری 121 سلیمانیه از شناسایی و دستگیری باند فروش دوچرخه‌های سرقتی در سایت دیوار خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، پل مانافورت، تاجر و جمهوری‌خواه فعالی است که هدف تحقیقات شورای ویژه رابرت مولر درباره نقش روسیه در انتخابات 2016 قرار گرفته است و با اتهامات مالی از جمله توطئه برای پولشویی و فریفتن ایالات متحده رسما متهم شده است. او تمامی اتهامات را رد می‌کند.

 

رابرت مولر، رئیس تیم ویژه تحقیقات "ترامپ – روسیه" هفته گذشته پل مانافورت را به تلاش برای نفوذ روی شاهدان پرونده متهم کرد. این مقام سابق دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا جمعه اتهاماتش را تکذیب کرد اما امی برمن جکسون، قاضی منطقه‌ای آمریکا در واشنگتن آزادی مشروط او را لغو کرد و او را به زندان فرستاد.

 

سخنگوی مدیر سابق کمپین انتخاباتی ترامپ هنوز به این تصمیم واکنشی نشان نداده است. تیم دفاعی مانافورت در پیامی توئیتری این تصمیم را زیر سوال برده و نوشت، چرا او باید هدف یک تحقیقات دو حزبی قرار بگیرد؟ آنها تحقیقات مولر را با نیت سیاسی می‌دانند. ترامپ هم ارجاع مانافورت به زندان را غیرمنصفانه توصیف کرد.

 

با وجود اینکه پل مانافورت هنوز رسما محکوم و زندانی نشده است، ترامپ نوشت: وای‌، چه محکومیت سختی برای پل مانافورت. بسیار غیرمنصفانه است.

 

مولر که درباره "ریاست جمهوری مشکوک" ترامپ تحقیقات می‌کند در تلاش است تا مشخص کند آیا کمپین ترامپ با روسیه در تماس بوده و آیا ترامپ به صورت غیرقانونی برای مانع‌تراشی در روند تحقیقات تلاش کرده است یا خیر. مسکو تمامی اتهامات آژانس اطلاعاتی آمریکا را مبنی بر مداخله در انتخابات رد کرده و ترامپ هم اتهام همدستی را نمی‌پذیرد.

 

مانافورت قرار است ماه سپتامبر در واشنگتن محاکمه شود و با دادگاه دیگری در ماه ژوئیه درباره اتهامات مرتبط در دادگاهی در ویرجینیا روبرو است. هیچ کدام از اتهامات او به مداخله با روسیه مرتبط نیست و عمدتا به قبل از دورانی بازمی‌گردد که او ریاست کمپین ترامپ را برعهده داشت.

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------