آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,اردوغان

اردوغان: مخالفان ترامپ به دنبال تخریب روابط ترکیه و آمریکا هستند

رئیس‌جمهور ترکیه با بیان اینکه شروط آمریکا درباره خرید سامانه‌های پدافندی روسی، دخالت در امور داخلی این کشور است،‌ گفت مخالفان رئیس‌جمهور…


87 درصد دموکرات‌ها موافق استیضاح و برکناری ترامپ هستنداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
نتایج نظرسنجی موسسه گالوپ نشان می‌دهد، تعداد دموکرات‌های موافق با استیضاح و برکناری «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا نسبت به ۴۵ سال پیش، افزایش یافته و به ۸۷ درصد رسیده است.

به گزارش تارنمای خبری نشریه هیل، ‌این نظرسنجی از ۱۴ تا ۳۱ اکتبر (۲۲ مهر تا ۹ آبان) انجام شد.

 

موسسه گالوپ همچنین از دوم تا پنجم ماه اوت سال ۱۹۷۴ نظرسنجی مشابهی انجام داد. طق نتایج آن نظرسنجی، ۷۱ درصد از دموکرات‌ها با ادامه ریاست جمهوری «ریچارد نیکسون» مخالف بودند.  

 

براساس این گزارش، نظرسنجی مهرماه نشان داد که فقط ۷ درصد از جمهوریخواهان عزل ترامپ را خواستارند در حالی که این رقم در دوره ریاست جمهوری نیکسون ۳۱ درصد بود. نیکسون نهم اوت ۱۹۷۴ در جریان فرآیند استیضاح خود در جریان رسوایی «واترگیت» از قدرت کناره‌گیری کرد.

 

رسوایی واترگیت به وقایعی اطلاق می‌شود که بین سال‌های ۱۹۷۲ تا ۱۹۷۴ در هتلی به همین نام در واشنگتن روی داد که به استیضاح نیکسون و کناره‌گیری او منجر شد.

 

موسسه گالوپ اعلام کرده که براساس نتایج نظرسنجی که انجام داده، رضایت مردمی از عملکرد شغلی ترامپ در حال حاضر بیش دوره نیکسون است به گونه‌ای که ۴۱ درصد از آمریکایی از عملکرد شغلی رئیس جمهوری کنونی ابراز رضایت کردند در حالی که این رقم در سال ۱۹۷۴ در دوره ریاست جمهوری نیکسون، ۲۴ درصد بود. این نظرسنجی از یک هزار و ۵۰۶ نفر انجام و حاشیه خطای آن سه درصد تعیین شد.

 

روند تحقیق در مورد استیضاح ترامپ در پی افشای ماجرای تماس تلفنی‌اش با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین، از دوم مهرماه به دستور رئیس مجلس نمایندگان آغاز شد.

 

یک افشاگر ناشناس چندی پیش محتوای تماس تلفنی ترامپ با همتای اوکراینی‌اش را منتشر کرد. این مساله سبب شد تا دموکرات‌ها تحقیقاتی را در خصوص احتمال سوءاستفاده ترامپ از قدرت و استیضاح وی انجام دهند.

 

آنچنان که از تماس تلفنی ترامپ برمی آید، وی از رئیس جمهوری اوکراین خواسته در مورد «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و پسرش «هانتر» تحقیقاتی به عمل آورد. هانتر بایدن تا سال ۲۰۱۹ برای یک شرکت گاز اوکراینی کار می‌کرد.

 

به گفته ترامپ، پسر بایدن در یک شرکت انرژی کار کرده و میلیون‌ها دلار در اختیار او قرار گرفته در حالی که اطلاعات او در زمینه انرژی از یک بچه ۶ ساله نیز کمتر است.

 

ایرنا

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------