آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,ترامپ

ترامپ: متحدانمان با ما بدتر از دشمنانمان رفتار می‌کنند

رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شده متحدان این کشور با آمریکا بدتر از دشمن‌هایش رفتار می‌کنند. به گزارش فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا مدعی…


تظاهرات علیه ماسک در آلمان/ بازداشت صدها معترض به تدابیر ضد کرونایی دولت آلماناخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
هزاران معترض به اجباری شدن ماسک از ۹ صبح در برابر دروازه براندبورگ در مرکز برلین جمع شده و آماده راهپیمایی بودند، اما پلیس اجازه حرکت به آن‌ها نداد.

به گزارش یورو نیوز؛ در حالی که حدود ۱۸هزار نفر برای اعتراض به مقررات دولتی مبنی بر اجباری بودن پوشاندن صورت با ماسک در معابر عمومی و دیگر محدودیت‌های اجتماعی در مرکز برلین جمع شده بودند، نیروهای پلیس به دلیل عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی مانع راهپیمایی معترضان شدند.

 

جلوگیری از برگزاری این تظاهرات در حالی صورت گرفت که مقام‌های شهری برلین هفته گذشته درخواست معترضان برای راهپیمایی را رد کرده بودند.

 

هزاران معترض از ساعت ۹ صبح در برابر دروازه براندبورگ در مرکز برلین جمع شده و آماده راهپیمایی بودند، اما پلیس اجازه حرکت به آن‌ها نداد.

 

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه با پلیس حدود ساعت ۱۲ و نیم دستور به متفرق شدن جمعیت و پایان تجمع داد. با این حال صدها نفر روی زمین نشسته و دیگران را به مقاومت دعوت می‌کردند. معترضان شعار «مردم ما هستیم»، یکی از شعارهای متداول راست افراطی را فریاد می‌زدند.

 

تظاهرات آخر هفته مخالفان محدودیت‌های کرونایی «جشن آزادی و صلح» نام دارد و طیف گسترده‌ای از شهروندان از طبقات مختلف با گرایش‌های متفاوت و حتی متضاد سیاسی در آن شرکت می‌کنند: از هواداران حقوق دگرباشان جنسی گرفته تا اعضای احزاب راست افراطی.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

شمار گسترده حاضران در این تجمعات و بی‌اعتنایی معترضان به محدودیت‌های اجتماعی ناشی از شیوع ویروس کرونا، نگرانی‌های جدی را در میان مقام‌های سیاسی و بهداشت و درمان دولت فدرال آلمان برانگیخته است.

 

تظاهرات مخالفان محدودیت‌های کرونایی در پاریس

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر از شهروندان فرانسوی هم روز شنبه، در واپسین آخر هفته تعطیلات تابستانی در مرکز پاریس علیه ماسک اجباری و محدودیت‌های کرونایی تظاهرات کردند.

 

پوشاندن صورت با ماسک در تمام خیابان‌های پاریس از روز جمعه اجباری شد. از سوی دیگر پس از بالا رفتن شدید شمار مبتلایان در فرانسه، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور از احتمال اجرای دوباره قرنطینه سراسری خبر داد.

 

 

صدها معترض به تدابیر ضد کرونایی دولت آلمان، بازداشت شدند

پلیس آلمان صدها تن را در حاشیه تجمع ده‌ها هزار نفری مخالفان محدودیت‌های کرونایی بازداشت کرد.
اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

به نوشته این رسانه خبری، ۲۰۰ تن از بازداشت‌شدگان در تجمع راست‌گرایان تندرو که در برابر سفارت روسیه برگزار شده بود شرکت کرده بودند. مسئولان این افراد را متهم کرده‌اند که به مأموران انتظامی سنگ و بطری پرتاب کردند.

 

در جریان این اعتراضات مسالمت‌آمیز که دیروز برگزار شد، حدود ۳۸ هزار نفر در خیابان‌های برلین حضور یافتند.

 

مشابه این اعتراضات در شهرهای لندن، پاریس، زوریخ و وین نیز برگزار شد.

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------