آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,رابرت مولر

رابرت مولر: مشاور سابق ترامپ ارتباط مستقیمی با ویکی‌لیکس و هکرهای روسی داشت

بازرس ویژه تحقیق درباره دخالت مسکو در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا اعلام کرد: مشاور سابق ترامپ ارتباط مستقیمی با ویکی‌لیکس و هکرهای…


ارنست مونیز: برخی تعهدات هسته‌ای ایران در برجام همیشگی هستند  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,ارنست مونیز

وزیر انرژی پیشین آمریکا با تاکید بر اینکه توافق هسته‌ای با ایران براساس راستی‌آزمایی بنا شده است، گفت: برخی تعهدات هسته‌ای ایران در این توافق دائمی هستند.

به گزارش ایسنا، ارنست مونیز، وزیر انرژی پیشین آمریکا با انتشار پیام‌هایی در صفحه توئیتر خود به دفاع از برنامه جامع اقدام مشترک پرداخت.

 

وی که یکی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای آمریکا در مذاکرات ایران و گروه 1+5 بود، در پیام خود نوشت: مخالفان توافق هسته‌ای با ایران اهمیت برخی تعهدات ایران را که منقضی نمی شود نادیده می گیرند یا تضعیف می کنند: ممنوعیت دائمی برنامه هسته‌ای تسلیحاتی، پایبندی همیشگی به اقدامات راستی‌آزمایی در پروتکل الحاقی و خروج سوخت مصرف شده راکتور اراک.

 

مونیز در پیامی دیگر تصریح کرد: کانون اصلی توافق هسته‌ای ایران اقدامات بی‌سابقه راستی آزمایی بین‌المللی است. توافق هسته‌ای براساس راستی آزمایی و نه اعتماد بنا شده است.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------