آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

14 کشته در حمله تروریستی بوکوحرام در نیجریه

گروه تروریستی بوکوحرام روز چهارشنبه در تازه ترین حملات خود در نیجریه چهارده غیرنظامی را در مناطق شمال شرقی این کشور کشت. به گزارش ایرنا،…


حریری: هیچ کس در لبنان نمی‌تواند دیگری را حذف کند اخبار بین الملل ,خبرهای بین الملل ,حریری
نخست وزیر مکلف لبنان مخالفت خود را با هر گونه نقض در اختیاراتش در نقشی که در تشکیل دولت دارد، اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، سعد حریری، نخست وزیر مکلف لبنان پس از دیدارش با نبیه بری، رئیس پارلمان این کشور اعلام کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی لبنان با بری بر سر لزوم تشکیل دولت در نزدیک‌ترین زمان ممکن به توافق رسیدیم.

 

وی در ادامه افزود: علی رغم وضعیت نابسامان اقتصادی فرصت طلایی برای نجات وضعیت اقتصادی کشور همزمان با اجرای نتایج کنفرانس "سیدر" وجود دارد.

 

فرانسه ماه آوریل میزبان کنفرانس سیدر در راستای حمایت از اقتصاد لبنان بود.

 

حریری تصریح کرد: تشکیل دولت اولویت ما است و ما باید اختلافاتمان را برای تحقق آشتی ملی کنار بگذاریم و آن‌ها را مرتفع کنیم لذا احزاب باید به منظور تحقق منافع کشور فداکاری کنند.

 

وی همچنین عنوان داشت: من با بری بر سر تشویق گروه‌ها جهت تشکیل دولت به اتفاق‌نظر رسیدیم و در روزهای آتی چندین دیدار خواهم داشت.

 

نخست وزیر مکلف لبنان اظهار داشت: مشکلات و موانع همچنان وجود دارند و تنها نقطه مثبت در توافق بر سر کاهش اختلافات میان طرف‌های سیاسی نهفته است.

 

حریری از طرف‌های سیاسی خواست تا بر منفعت ملی تمرکز کنند نه سهمیه‌بندی‌ها و پست‌های وزارتی.

 

وی همچنین ضمن اینکه خواستار تشکیل دولت در اسرع وقت شد، گفت: در لبنان هیچ‌کس نمی‌تواند دیگری را حذف کند و بسیاری از آن‌ها در این تجربه شکست خوردند.

 

در ۲۴ مه میشل عون، رئیس جمهوری لبنان حریری را مامور تشکیل کابینه کرد اما ماموریت حریری با موانعی در راس آن درگیری میان احزاب سیاسی بر سر پست‌های وزارتی روبه‌رو شده است.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------