پامپئو: ترامپ در بهبود روابط با روسیه موفق نبوده است اخبار بین الملل ,خبرهای بین الملل ,وزیر امور خارجه آمریکا
وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای اظهار کرد که دولت دونالد ترامپ در تلاش برای بهبود روابط آمریکا با دولت روسیه "موفق" نبوده و دلیل آن فعالیت‌های "بدخواهانه" از جانب روسیه بوده است. 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه ان‌بی‌سی اظهار کرد "تعداد انگشت شماری" از حوزه‌ها در جهان هستند که در آنها منافع آمریکا و روسیه هم پوشانی پیدا می‌کنند اما همکاری با روسیه به دلیل تیره شدن روابط دشوار است.

 

پامپئو در ویدئویی که از این مصاحبه منتشر شد، تصریح می‌کند: این بسیار تاسف برانگیز است زیرا که جاهایی وجود دارند که ما در آنها منافع مشترک داریم.

 

وی افزود: من با آنها در زمینه مبارزه با تروریسم همکاری کردم. تعداد انگشت شماری حوزه‌های دیگر در سراسر جهان وجود دارند که منافع ما در آنها هم پوشانی پیدا می‌کند.

 

پامپئو گفت: دولت ترامپ تلاش می‌کند تا با "فعالیت‌های بدخواهانه" روسیه در سراسر جهان مقابله کند و خود ترامپ تلاش‌هایی را صورت داده تا روابط با این ابرقدرت زمان جنگ سرد را بهبود ببخشد.

 

او خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهوری آمریکا تلاش کرده روابطی را توسعه دهد و این وضعیت را تغییر دهد اما ما موفق نبوده‌ایم.

 

این اظهارنظرهای پامپئو بعد از تصمیم ماه گذشته میلادی دولت آمریکا به منظور اعمال مجموعه جدیدی از تحریم‌ها علیه روسیه از جمله در ارتباط با مناقشه مربوط به سوءقصد به جان یک جاسوس سابق روس در خاک بریتانیا مطرح می‌شود.

 

ماه مارس آمریکا به همراه بریتانیا، فرانسه و آلمان در بیانیه‌ مشترکی روسیه را مقصر این حمله خواندند.

 

همچنین در ماه ژوئیه ترامپ از احتمال وقوع مداخله‌های انتخاباتی بیشتر روسیه علیه آمریکا خبر داد اما اینبار او گفت که دولت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه می‌خواهد به دموکرات‌ها در انتخابات کمک کند.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------